Zarobki

Ile zarabia kierowca TIR-a w USA?

2 minut(y) czytania
Ocena

Kierowcy samochodów ciężarowych mogą liczyć na atrakcyjne zarobki nie tylko w Polsce. Zapoznaj się z naszym tekstem, jeśli chcesz dowiedzieć się, ile zarabia kierowca w USA. Miłej lektury!

Zawód kierowcy samochodu ciężarowego to profesja, która wymaga szeregu umiejętności. Niezbędna jest przede wszystkim świetna znajomość przepisów drogowych, ale także dobra koordynacja, odpowiedzialność, niekaralność brak nałogów oraz znajomość topografii. Tak liczne wymagania przekładają się na atrakcyjne zarobki dla przedstawicieli branży nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Ile zarabia kierowca w USA? 

Ile zarabia kierowca TIR-a w USA i od czego jest to uzależnione?

Dane na temat tego, ile zarabia kierowca TIR-a w USA, można znaleźć np. na branżowych portalach internetowych (e100.pl. itp.). Z informacji da się wywnioskować, że praca ta jest dobrze płatna. W zależności od poziomu doświadczenia płaca kierowcy TIR-a może wynieść między 20 a 30 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Oczywiście, podczas przeliczeń z waluty obcej na krajową trzeba wziąć pod uwagę także koszty życia w Stanach Zjednoczonych — generalnie, są one wyższe niż w Polsce. Mimo to miesięczna pensja kierowcy na poziomie wynoszącym ok. 5-6 tysięcy dolarów na miesiąc to wciąż dość dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę, że minimalna płaca to w — zależności od rozwiązań przyjętych w poszczególnych stanach — ok. półtora tysiąca dolarów.

W przeciwieństwie do Polski, kierowcy samochodów ciężarowych w USA otrzymują wynagrodzenie składające się przede wszystkim z płacy zasadniczej. Różnego rodzaju diety oraz dodatki mają w tym przypadku znacznie mniejsze znaczenie. Stabilność dochodów to kolejna z korzyści, na które mogą liczyć pracownicy amerykańscy.

Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać o drugiej stronie medalu. Istotne jest nie tylko to, ile zarabia kierowca TIR-a w USA. Praca za kółkiem w odległym kraju to nierzadko m.in. wielomiesięczna rozłąka z rodziną. To jeszcze nie wszystko — Stany Zjednoczone są krajem, w którym obowiązuje zupełnie inne reguły w obszarze prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zasadniczo, przyjmuje się, że wyższe zarobki w tym kraju idą w parze z gorszą ochroną socjalną. Trzeba mieć na uwadze te czynniki jeszcze przed wyborem tej profesji.


Zobacz też:
Avatar photo
415 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – co należy wiedzieć?

Zarobki

Cena brutto i cena netto – czym się różnią? Brutto i netto w świetle podatku VAT

Zarobki

18,30 brutto – ile to netto (umowa zlecenie)? Sprawdź minimalne stawki godzinowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.