Zarobki

Ile zarabia hotelarz w Polsce? Poznaj popularne stanowiska w branży hotelarskiej oraz średnie wynagrodzenie pracowników!

1 minut(y) czytania

Ile zarabia hotelarz? Kto może pracować w hotelu? Na jakim stanowisku można liczyć na godne zarobki w branży HoReCa? Sprawdź, od czego zależy wysokość pensji na poszczególnych posadach!

To, ile zarabia hotelarz, zależy w głównej mierze od zajmowanego stanowiska, prestiżu hotelu oraz wielkości miejscowości, w której znajduje się obiekt. Praca w hotelu dość często kojarzy się z dość niskimi zarobkami i trudnymi warunkami. Jednak hotelarstwo to nie tylko praca na recepcji, usługi sprzątające czy barmańskie. Pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie hotelem, dbanie o wygodny pobyt gości czy kierowanie zespołem mogą liczyć na imponujące wynagrodzenie. Dowiedz się, jak kształtują się zarobki hotelarzy w konkretnych segmentach tej branży!

Jak zostać hotelarzem? Rodzaje stanowisk

Szczegółowa ścieżka kariery i wymagane wykształcenie zależne jest od wybranego stanowiska. W branży hotelarskiej pracę mogą znaleźć zarówno osoby po szkole zawodowej czy średniej, jak i absolwenci wyższych uczelni. Aby móc liczyć na prestiżowe zarobki, warto zdobyć wykształcenie kierunkowe (hotelarstwo i turystyka lub zarządzanie). Należy jednak pamiętać, że w wielu miejscach zamiast wykształcenia ważniejsze będzie doświadczenie, umiejętności i charyzma. Sprawdź, ile zarabiają hotelarze w Polsce na poszczególnych stanowiskach!

Praca na recepcji i w serwisie pokojowym

Ile zarabia hotelarz pracujący na recepcji i w serwisie pokojowym? Na niższych szczeblach zarobki nie robią zbyt dużego wrażenia. Osoby zatrudnione na tych stanowiskach zazwyczaj zarabiają najniższą krajową. Należy jednak pamiętać, że do podstawowego wynagrodzenia dochodzą różne premie, dodatki za nadgodziny i napiwki, więc stawka może znacznie wzrosnąć. 

Ile zarabia hotelarz na wyższym stanowisku?

Dyrektorzy i kierownicy zarabiają zwykle od 4 do nawet 12 tysięcy złotych netto. To, ile zarabia hotelarz, zależy również od rodzaju i prestiżu hotelu, stażu pracy oraz wielkości miasta. W dużym hotelu w stolicy pensja pracowników będzie znacznie wyższa od zarobków osób pracujących w niewielkim hoteliku na przedmieściach małej miejscowości.

Kliknij!
Ile zarabia kierowca autobusu? Dowiedz się, jak zostać kierowcą autobusu miejskiego i jakie są zarobki kierowców!

Wynagrodzenia za pracę w hotelarstwie są bardzo zróżnicowane. To, ile zarabia hotelarz w Polsce, zależy od wielu czynników. Nie ulega jednak wątpliwości, że w tej branży można naprawdę dobrze zarobić.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia organista, skąd wywodzi się ta profesja i czy ma przyszłość?

2 minut(y) czytania
Organista to profesja. Jedna z podstawowych w każdym kościele katolickim i protestanckim. Organy w kościele zaczęły być używane w średniowieczu. Ich dźwięk…
Zarobki

Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?

1 minut(y) czytania
Zawód aktora jest bardzo stary i sięga czasów antycznych. Kojarzony jest ze sławą, wolnością i artyzmem. Pomijana jest jego zakulisowa część, czyli…
Zarobki

Ile zarabia kapral w wojsku i jakie są jego obowiązki wynikające z otrzymanej rangi?

1 minut(y) czytania
Kapral to najniższy stopień w randze podoficerskiej. Wyżej w hierarchii stoi starszy kapral, niżej starszy szeregowy. Ile zarabia kapral w wojsku jako…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.