Zarobki

Ile zarabia florysta? Dowiedz się, na jakie wynagrodzenie miesięczne może liczyć pracownik kwiaciarni!

1 minut(y) czytania

Branża florystyczna bez wątpienia jest dobrym i opłacalnym sposobem na biznes. Właściciele kwiaciarni mogą pochwalić się godnymi zarobkami. Sprawdź, ile zarabia florysta w Polsce oraz od czego uzależniona jest wysokość jego wynagrodzenia!

To, ile zarabia florysta w Polsce, uzależnione jest przede wszystkim od formy zatrudnienia (umowa o pracę czy własna działalność gospodarcza), umiejętności i doświadczenia, sezonu oraz wielkości miasta. Nie ulega jednak wątpliwości, że branża florystyczna jest jedną z tych, które będą solidnie funkcjonować. Cięte kwiaty i ozdoby są pożądane przy wielu ważnych wydarzeniach w życiu każdego człowieka, dlatego ten biznes powinien mieć dobre perspektywy. Przekonaj się, czy przekłada się to na płacę i ile może zarobić florysta na etacie!

Praca w kwiaciarni – miesięczna pensja

Praca na stanowisku florysty wydaje się bardzo wdzięcznym zajęciem. Należy jednak posiadać odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz doskonałe poczucie estetyki. Każdy pasjonat żywych kwiatów, który chciałby rozpocząć przygodę z pracą w kwiaciarni, może ukończyć kierunkową szkołę policealną lub skorzystać z oferty kursu florystycznego. Warto iść za głosem serca, a jednocześnie rozsądku, ponieważ zarobki w tym zawodzie plasują się na godnym poziomie. Średnie miesięczne zarobki z tytułu umowy o pracę wynoszą w przybliżeniu 3500 zł brutto. W większych miastach pensja może jednak wzrosnąć powyżej 4000 zł.

Ile zarabia florysta prowadzący własną kwiaciarnię?

Wiesz już ile zarabia florysta będący pracownikiem kwiaciarni, a jakie mogą być zarobki jego zwierzchnika? Dochody właściciela kwiaciarni mogą być dość zróżnicowane. Wiele zależy od liczby zatrudnianych pracowników, lokalizacji, prestiżu punktu florystycznego oraz konkurencji. Czynniki te mają bezpośredni wpływ na to, ile zarabia florysta. Warto również zauważyć, że w okresach wzmożonego zapotrzebowania na kwiaty i ozdoby (święta, komunie i śluby) zarobek florysty będzie z pewnością znacznie wyższy niż w innych miesiącach. Szacuje się, że właściciele kwiaciarni zarabiają od trzech do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Kliknij!
Ile zarabia burmistrz? Poznaj zarobki najważniejszej osoby w mieście

Branża florystyczna przechodzi prawdziwy rozkwit. Choć to, ile zarabia florysta, jest uzależnione od wielu czynników, bez wątpienia jest to jeden z bardziej opłacalnych zawodów.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.