Zarobki

Praca fizjoterapeuty: sprawdź, ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem!

1 minut(y) czytania
Ocena

Praca fizjoterapeuty wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Do tego, aby osiągnąć odpowiednie kwalifikacje, konieczne jest ukończenie trudnych studiów. Pomimo to zarobki fizjoterapeutów nie należą do najwyższych. Sprawdziliśmy, ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem!

W świadomości Polaków rośnie świadomość na temat pracy fizjoterapeutów oraz konieczności korzystania z ich usług. Specjaliści trudniący się fizjoterapią odpowiadają za zdrowie swoich pacjentów oraz są w stanie znacząco poprawić ich sprawność fizyczną oraz ruchową. Pomimo to fizjoterapeuci cały czas otrzymują wynagrodzenia nieadekwatne do posiadanych umiejętności, wiedzy oraz czasu poświęconego na zdobycie wykształcenia. Stawki są niskie szczególnie w placówkach państwowych. Z tego względu coraz więcej specjalistów decyduje się na prywatną praktykę. Sprawdziliśmy, ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem!

Czym się zajmuje i jak zostać fizjoterapeutą?

Aby zostać fizjoterapeutą, konieczne jest ukończenie studiów wyższych na kierunku fizjoterapii. Głównym zadaniem specjalistów jest przyczynianie się do poprawy funkcjonalności ludzkiego układu szkieletowego i mięśniowego, łagodzenie bólów, likwidowanie stanów zapalnych, prowadzenie rehabilitacji pourazowej oraz redukowanie stresu i związanych z nimi napięć mięśniowych. Dodatkowo fizjoterapeuci edukują swoich pacjentów, aby ci w przyszłości nie dopuszczali do pojawiania się problemów.

Ile zarabia fijoterapeuta z własnym gabinetem?

Średnia wysokość zarobków fizjoyterapeuty pracującego placówkach państwowych wynosi około 3 600 złotych brutto miesięcznie, co daje 2 500 złotych netto. Najlepsi specjaliści mogą liczyć na 3 200 złotych netto miesięcznie (4 250 złotych brutto).

Skoro już wiesz, ile zarabia fizjoterapeuta pracujący na kontrakcie z NFZ, warto zastanowić się, ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem. W tym przypadku zarobki uzależnione są od ilości obsłużonych klientów w miesiącu, ale najczęściej przewyższają 4 000 brutto miesięcznie. Górna granica wynagrodzenia nie jest tutaj określona.

Kliknij!
Ile zarabia porucznik w polskim wojsku?

Niestety odpowiedź na pytanie, ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem nie zawsze jest satysfakcjonująca. To jeden z najgorzej opłacanych zawodów medycznych w Polsce.

Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.