Zarobki

Ile zarabia egzaminator WORD? Na jakie stawki mogą liczyć doświadczeni egzaminatorzy?

1 minut(y) czytania
Ocena

Egzaminator WORD to doświadczony profesjonalista, który zajmuje się nadzorem nad przeprowadzaniem egzaminów w celu uzyskania prawa jazdy. Ile zarabia egzaminator WORD? Przeczytaj poniższy tekst, a poznasz odpowiedź na to pytanie.

Choć może wydawać się inaczej, to w rzeczywistości praca egzaminatora w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD) nie należy do najprostszych. Wymaga ona nie tylko świetnej znajomości przepisów drogowych, lecz także umiejętności szybkiego podejmowania trafnych decyzji. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że wszelkie dane na temat tego, ile zarabia egzaminator WORD, są optymistyczne dla przedstawicieli tego zawodu. Przekonaj się, na jakie zarobki mogą liczyć takie osoby.

Ile zarabia egzaminator WORD w 2022 roku?

Informacje na temat zarobków egzaminatorów można znaleźć w takich miejscach jak:

  • internetowe fora oraz portale dotyczące motoryzacji;
  • raporty płacowe.

Zgodnie z informacjami tam zamieszczonymi przeciętna płaca w tym zawodzie jest zbliżona do średniego wynagrodzenia miesięcznego w Polsce. Taki stan rzeczy oznacza, że średnie zarobki egzaminatorów WORD wynoszą ok. sześciu tysięcy złotych na miesiąc. Najbardziej doświadczeni pracownicy mogą liczyć na pensję na poziomie wynoszącym nawet około dziesięciu tysięcy złotych miesięcznie (wszystkie podane wartości to kwoty brutto).

Doświadczenie i kwalifikacje a wynagrodzenie egzaminatora

Na to, ile zarabia egzaminator WORD, wpływa również zakres posiadanych uprawnień. Wynagrodzenie jest podzielone na dwie główne części, czyli:

  • wynagrodzenie zasadnicze,
  • dodatki zadaniowe.

Zależność w tym przypadku jest bardzo prosta. Im więcej kategorii prawa jazdy może „obsługiwać” dany egzaminator w czasie codziennej pracy, na tym wyższe wynagrodzenie może liczyć. Początkujący egzaminator z jedną kategorią prawa jazdy osiąga zarobki miesięczne na poziomie około 4000 złotych brutto.

Kliknij!
Ile zarabia pielęgniarka? Czy zarobki pielęgniarek w Polsce wzrosną?

Znacznie lepiej przedstawia się sytuacja instruktorów mających dwie, trzy, oraz cztery (jest to maksymalny pułap) kategorie. W tym ostatnim przypadku mogą oni liczyć na zarobki na poziomie około ośmiu tysięcy złotych i wyższe.

To, ile zarabia egzaminator WORD, zależy w dużej mierze od tego, na jak dużo kategorii może prowadzić egzamin. Rozpiętość w zarobkach jest więc dość znacząca.

Zobacz też:
Avatar
232 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Od czego zależy wysokość diet radnych?

1 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Nie są to małe kwoty, zważywszy na to, że sesje rady…
Zarobki

Ile zarabia bibliotekarz? Czy jest to ciekawa praca?

2 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia bibliotekarz? Kwota jego wynagrodzenia nie budzi westchnień zazdrości. Z drugiej strony jest to stabilna i spokojna praca w „budżetówce”….
Zarobki

Ile zarabia Julia Wieniawa? Prześwietlamy zarobki młodej gwiazdy ekranu

1 minut(y) czytania
4.6/5 – (7 votes) Zarobki osobowości medialnych często pochodzą z wielu źródeł. Także na to, ile zarabia Julia Wieniawa, składa się kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.