Zarobki

Zarządzanie bankiem to odpowiedzialne zadanie. Ile zarabia dyrektor banku?

2 minut(y) czytania

Sektor bankowości może zaoferować kilka rodzajów stanowisk dyrektorskich w banku. Ich cechą wspólną jest wysokie wynagrodzenie, na które mogą liczyć pracownicy. Ile zarabia dyrektor banku w Polsce i z czym wiąże się ta praca?

Dyrektorzy oddziałów bankowych, a także departamentów banku mogą liczyć na sowite wynagrodzenie. Przewyższa ono znacznie średnią krajową, jednak praca na tym stanowisku związana jest z dużą odpowiedzialnością i stresem. Błędne decyzje mogą skutkować poważnymi stratami finansowymi spółki. Sprawdziliśmy, ile zarabia dyrektor banku. Poznaj te kwoty. 

Ile zarabia dyrektor banku w oddziale detalicznym?

Najliczniej reprezentowane stanowisko dyrektorskie w sektorze bankowym to dyrektor placówki detalicznej. Zarobki na nim uzależnione są m.in. od wielkości placówki, jej lokalizacji, a także franczyzy bankowej. Osoby na tym stanowisku zarabiają średnio 10 tysięcy złotych miesięcznie. W skali całego kraju wynagrodzenie waha się od 7 do nawet 14 tysięcy złotych i znacznie przewyższa średnią krajową. To argument, dla którego wiele osób decyduje się na karierę w bankowości. Dyrektorem można zostać w drodze awansu lub też zakładając placówkę bankową w formie franczyzy. Modele biznesowe poszczególnych instytucji bankowych mogą się różnić. 

Dyrektorzy departamentów – na jakie wynagrodzenie mogą liczyć?

Warto zastanowić się nad tym, ile zarabia dyrektor banku zarządzający departamentem. To kwoty znacznie wyższe niż w przypadku osób odpowiadających za placówkę detaliczną. Na przykład, dyrektor sprzedaży bankowości B2B może liczyć na średnią miesięczną pensję na poziomie 30 tysięcy złotych brutto. W przypadku największych banków i najbardziej doświadczonych ekspertów wynagrodzenie może dochodzić nawet do 42 tysięcy. Osoby budujące swoją pozycję dyrektorską mogą liczyć na zarobki rozpoczynające się od 24 tysięcy. Ich zadaniem jest jednak odpowiadanie za sprzedaż biznesową danego banku w skali całego kraju. 

Kliknij!
Ile zarabia nauczyciel WF? Sprawdź, jaka jest pensja dla nauczyciela wychowania fizycznego i jakie wynagrodzenie dla stażysty!

Niewiele mniej zarabiają osoby odpowiadające za sprzedaż w bankowości detalicznej

W tym przypadku średnia miesięczna pensja w Polsce to 28 tysięcy złotych brutto. Regionalni dyrektorzy w bankach mogą liczyć na gażę w wysokości 20 tysięcy złotych miesięcznie, a ich głównym zadaniem jest zarządzanie sprzedażą produktów bankowych dla klientów indywidualnych w strefie regionalnej. Pracownicy ci odpowiadają bezpośrednio przed dyrektorem krajowym. 

Ostateczna pensja dyrektora w banku zależy od jego doświadczenia, zakresu odpowiedzialności oraz instytucji, w której pracuje. Dyrektorzy placówek detalicznych zarabiają około 10 tysięcy złotych. Pensja osób zarządzających sprzedażą w zakresie regionalnym lub krajowym jest znacznie wyższa i dochodzi nawet do ponad 40 tysięcy złotych. 

Wiesz już, ile zarabia dyrektor banku. Wysokie wynagrodzenie wiąże się jednak z dużą odpowiedzialnością oraz narażeniem na stres, dlatego praca w zawodzie wymaga odpowiedniego przygotowania i poświęcenia. Nie jest łatwo zostać dyrektorem banku, a kandydat musi spełnić szereg rygorystycznych wymagań. 

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.