Zarobki

Ile zarabia dostawca pizzy? Zakres obowiązków kierowcy. Jak wygląda praca jako dostawca pizzy? Uber Eats czy pizzeria – zarobki i napiwki

2 minut(y) czytania

Ile zarabia dostawca pizzy w pizzerii? Czy praca na tym stanowisku jest ciężka? Zastanawiasz się, czy klienci dają napiwki dostawcom pizzy? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury naszego tekstu!

Chciałbyś dowiedzieć się, ile zarabia dostawca pizzy? W takim razie świetnie trafiłeś! W poniższym artykule przeczytasz, na jakich warunkach pracują dostawcy w pizzeriach oraz ile mogą zarobić na umowie i z napiwków! Czy ten zawód jest opłacalny? Sprawdź!

Dostawca pizzy – zakres obowiązków

Ile zarabia dostawca pizzy i od czego to zależy? Wbrew pozorom praca ta nie skupia się wyłącznie na rozwożeniu pizzy. Mając taką pracę, trzeba doskonale znać topografię miasta, na którego terenie działa konkretna pizzeria. Dostawca jedzenia jest zobowiązany do sprawnego poruszania się samochodem, bezpiecznego przewiezienia pizzy do klienta oraz umiejętności dobrego parkowania.

Kontakt z klientem

Praca ta wiąże się z bezpośrednim kontaktem z klientem. Z tego powodu pracownik powinien posiadać szereg umiejętności miękkich. Dodatkowo musi umieć posługiwać się terminalem płatniczym. Dostawca jedzenia musi liczyć się z pracą w zmiennych warunkach atmosferycznych. Aby dowiedzieć się, ile zarabia dostawca pizzy, czytaj dalej.

Ile zarabia dostawca pizzy z własnym samochodem?

Zarobki dostawców pizzy wahają się od 16 do nawet 25 złotych brutto za godzinę pracy. W przypadku używania własnego samochodu miesięczne wynagrodzenie może wynosić nawet 5000 złotych na rękę. Jednak należy od tej kwoty odliczyć koszty związane z wydatkami na paliwo i eksploatację samochodu. Wielu kierowców, którzy pracowali w zawodzie, stwierdza, że praca z własnym samochodem jest bardziej opłacalna, jeśli auto jest ekonomiczne, a najlepiej, gdy wyposażone jest w instalację LPG.

Kliknij!
Ile zarabia rachmistrz spisowy? Na czym polega jego praca?

Ile zarabia dostawca pizzy z firmowym pojazdem?

W przypadku dostawców, którzy poruszają się służbowym samochodem, zarobki są oczywiście niższe. Najczęściej wynoszą około 3000 złotych brutto miesięcznie. W tym przypadku za koszty paliwa odpowiada pracodawca. Nie musisz wtedy martwić się naprawami związanymi z usterkami pojazdu oraz cenami paliwa, ponieważ wszystko to spoczywa na twoim szefie.

Ile zarabia dostawca pizzy dzięki napiwkom?

Wielu dostawców pizzy otrzymuje całkiem sporą sumę z napiwków, których nie rozlicza z szefostwem restauracji. To świetny dowód na to, że w trakcie pracy warto być miłym i uśmiechniętym, ponieważ klienci czasem zostawiają atrakcyjne napiwki. Szczególnie widać to w przypadku świąt takich jak Dzień Kobiet czy Walentynki.

Dostawa jedzenia – praca dorywcza czy na pełny etat?

Dostawa pizzy może być traktowana zarówno jako praca na pełen etat, jak i zajęcie dorywcze. Na rynku znaleźć można wiele różnorodnych ofert pracy – od umowy zlecenie, B2B po umowę o pracę. Atrakcyjnym rozwiązaniem może być również współpraca z firmami, które umożliwiają zamawianie posiłków z restauracji za pośrednictwem aplikacji. Jeśli szukasz pracy dorywczej, możesz skorzystać z tego rodzaju współpracy, ponieważ pracujesz, kiedy chcesz, a zarobki są zależne od ilości wykonanych zleceń. Minusem tego rodzaju współpracy jest konieczność posiadania własnego środka transportu i brak pewności co do miesięcznego wynagrodzenia.

Wiesz już, ile zarabia dostawca pizzy. Praca dostawcy może być bardzo atrakcyjna zarówno dla młodych ludzi, jak i dla nieco starszych. Ważna w niej jest mobilność, znajomość topografii miasta, komunikatywność i umiejętność sprawnego poruszania się w przestrzeni miejskiej samochodem, skuterem lub rowerem.

Zobacz też:
Kliknij!
Praca ogrodnika zapewnia kontakt z naturą. Sprawdź, ile zarabia ogrodnik i co musi umieć
Avatar
154 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.