Zarobki

Ile zarabia doradca klienta w banku? Od czego zależą jego zarobki?


Ocena

Praca w banku kojarzy się z prestiżem, wysokimi wymaganiami i – oczywiście – atrakcyjnym wynagrodzeniem. Czy tak jest w rzeczywistości? Sprawdź, ile zarabia doradca klienta w banku!

Praca doradcy bankowego to dla wielu osób sposób na rozpoczęcie kariery w sektorze bankowym. Pracując z klientami, zdobywasz doświadczenie, szlifujesz kompetencje i zapoznajesz się z tajnikami działania banków. Czy taka praca jest atrakcyjna również pod względem finansowym? Dowiedz się, ile zarabia doradca klienta w banku!

Kto wśród doradców bankowych zarabia najlepiej?

W większości banków spotkasz specjalistów współpracujących z klientami indywidualnymi lub biznesowymi. Osobną kategorią są doradcy klientów premium. Kto spośród doradców może liczyć na najlepsze zarobki?

Doradcy klientów indywidualnych to osoby pracujące na pierwszej linii kontaktu. Zajmują się najczęściej załatwianiem standardowych spraw. Nie wymaga się od nich bogatego doświadczenia i kompetencji. To sprawia, że ich zarobki są stosunkowo niskie.

Na drugim biegunie znajdują się doradcy klientów biznesowych i premium. Takie osoby pracują często indywidualnie z przedstawicielami dużych korporacji o strategicznym znaczeniu. Taka praca wymaga wysokich kompetencji zawodowych i osobistych. To, ile zarabia doradca klienta w banku, jest kwestią bardzo indywidualną. Można jednak śmiało powiedzieć, że to właśnie doradcy klientów premium osiągają najwyższe zarobki.

Ile zarabia doradca w banku w zależności od stanowiska?

Aby określić, ile zarabia doradca w banku, najlepiej posłużyć się nie średnią, ale medianą. Według badań ankietowych przeprowadzanych przez portale HR wartości te przedstawiają się następująco:

  • doradcy klientów indywidualnych – około 4600 zł brutto;
  • doradcy klientów biznesowych – około 6200 zł brutto;
  • doradcy klientów premium – około 6900 zł brutto.

Rzeczywiste zarobki doradców bywają znacznie wyższe. Jeśli będziesz pracować w bankowości prywatnej lub obsługiwać klientów strategicznych, możesz liczyć nawet na 10-18 tysięcy złotych miesięcznie.


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia się na YT? Poznaj zarobki youtuberów!

Zarobki

Ile zarabia się na Tik Toku? Sprawdź, ile zarabiają Tiktokerzy na platformie!

Zarobki

Ile zarabia się na paczkomacie? Sprawdź, ile płaci Inpost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *