Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia blacharz samochodowy?

1 minut(y) czytania
Ocena

Warsztaty blacharzy samochodowych pełne są aut po stłuczkach. Posiadają one drobne lub większe uszkodzenia karoserii, które ich właściciele chcieliby zamaskować. Blacharz musi więc posiadać spore umiejętności i wiedzę. Sprawdź, ile zarabia blacharz samochodowy!

Blacharze samochodowi pomagają naszym autom odzyskać dawny blask, kiedy te doznały uszkodzeń karoserii w wyniku wypadku lub drobnej stłuczki. Specjaliści potrafią nie tylko wymienić uszkodzone części na nowe, ale również tak naprawić stare, że przebyte uszkodzenia nie są widoczne dla oka. Umiejętności i doświadczenie blacharzy jest godziwie wynagradzane. Sprawdziliśmy, ile zarabia blacharz samochodowy!

Co należy do obowiązków blacharza samochodowego?

Blacharz samochodowy odpowiedzialny jest za wytwarzanie i montowanie części nadwozi oraz dokonywanie napraw blacharskich i wymianę uszkodzonych elementów karoserii. Do warsztatów blacharskich najczęściej trafiają samochody po drobnych stłuczkach, ale również po ciężkich wypadkach. Zdarza się, że blacharze przygotowują samochody do sprzedaży przywracając im dawny blask.

Osoba blacharza powinna cechować się sporymi umiejętnościami manualnymi, wyobraźnią, cierpliwością, zaangażowaniem, wiedzą i doświadczeniem. Blacharze powinni nienagannie obsługiwać narzędzia ręczne i mechaniczne, a w szczególności: wyciągarki do wgnieceń, przecinarki, zgrzewarki, urządzenia spawające, nitownice, szpachle blacharskie, młotki, nożyce i kliny.

Ile zarabia blacharz samochodowy?

Średnie miesięczne wynagrodzenie na stanowisku blacharza samochodowego wynosi 5 310 złotych brutto miesięcznie, co daje kwotę 3 820 złotych netto. Specjaliści na początku swojej kariery zawodowej mogą liczyć na stawkę średnią równą 3 470 złotych brutto miesięcznie. Najbardziej doświadczeni i zdolni blacharze zarabiają nawet ponad 7 000 złotych brutto miesięcznie. Oczywiście, kiedy zamierzasz otworzyć własną firmę świadczącą usługi blacharskie, to twoje wynagrodzenie może być nawet kilkukrotnie wyższe.

Odpowiedź na pytanie, ile zarabia blacharz samochodowy nie jest jednoznaczna. Istnieją duże różnice w wynagrodzeniach początkujących specjalistów oraz tych, którzy wykonują swój zawód od kilku lub kilkunastu lat. JEdno jest pewne – praca ta potrafi być bardzo opłacalna.

Kliknij!
Ile zarabia automatyk? Poznaj zarobki i specyfikę tego zawodu
Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.