Zarobki

Ile zarabia Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi na świecie?

2 minut(y) czytania

Ile zarabia Bill Gates? Pewne jest, że ten człowiek nie musi martwić się o pieniądze. Stanowi przykład współczesnego króla Midasa, który wszystko, czego dotknie, zamienia w złoto. Sprawdź, jaki jest jego majątek.

Przez lata Bill Gates dorobił się ogromnej fortuny. Jest posiadaczem miliardów dolarów na koncie bankowym, a także nieruchomości, ziemi oraz luksusowych samochodów i floty odrzutowców. Ile zarabia Bill Gates, biorąc pod uwagę, że jego majątek stale się powiększa? Wpływają na to nie tylko akcje Microsoftu, ale także inwestycje, które poczynił między innymi w branży hotelarskiej i energetycznej. Czytaj dalej!

Bill Gates – co przyniosło mu fortunę?

Bill Gates stał się legendą już za swojego życia. To jeden z wizjonerów, którzy stoją za rewolucją informatyczną. W 1975 roku został jednym ze współzałożycieli Microsoftu, firmy produkującej systemy operacyjne i oprogramowanie biurowe. Swoimi działaniami przyczynił się do zmonopolizowania rynku. Po kilkudziesięciu latach zrezygnował z pełnionej funkcji na rzecz działalności charytatywnej.

Ile zarabia Bill Gates?

Ile zarabia Bill Gates? W 2021 roku jego majątek wyceniono na 134 mld dolarów, co dało mu czwarte miejsce na liście najbogatszych Amerykanów „Forbes 400”. W porównaniu do roku poprzedniego, jego wartość wzrosła o 23 mld dolarów. Zarobki Billa Gatesa są więc astronomiczne – wystarczy wspomnieć, że co sekundę jego konto bankowe powiększa się o 4630 dolarów.

Czy Bill Gates jest najbogatszym człowiekiem na świecie?

Wiesz już, czym się zajmuje, a czy wiesz, ile zarabia? Bill Gates nadal znajduje się na liście najbogatszych ludzi świata, ale nie zajmuje już pierwszego miejsca, które piastował jeszcze w 2019 roku. Co przyczyniło się do osłabienia jego pozycji? Jeff Bezos, Elon Musk i Mark Zuckerberg to również tytani pracy, którzy stale się rozwijają. Poza tym na uszczuplenie fortuny Gatesa wpływ miał rozwód, sfinalizowany w maju 2021 roku. Doszło do niego po 27 latach małżeństwa, a para nie podpisała intercyzy. Szczegóły podziału ogromnego majątku nie zostały jednak upublicznione.

Kliknij!
Ile zarabia prostytutka? Na co może liczyć pracownica wykonująca płatne usługi seksualne? Czy prostytucja się opłaca?

Mimo tego ile zarabia, Bill Gates nie odpoczywa na emeryturze. Teraz może zajmować się tym, co sprawia mu przyjemność, skupiać na innych branżach i działalności charytatywnej. Majątek daje mu taki komfort, o jakim większość ludzi marzy.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.