Zarobki

Ile zarabia BHP-owiec i od czego zależą jego zarobki?

1 minut(y) czytania
Ocena

Specjalista ds. BHP to pracownik, który dba o bezpieczeństwo na terenie zakładu. Jego praca wymaga posiadania szeregu kwalifikacji i wiedzy. Ile zarabia BHP-owiec? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Choć niektórzy czasem deprecjonują pracę specjalistów ds. BHP, to w rzeczywistości przedstawiciele tego zawodu pełnią ważną rolę w przedsiębiorstwie. W gestii BHP-owca leży m.in. zapewnienie bezpiecznych, ergonomicznych warunków pracy na terenie zakładu. To, ile zarabia BHP-owiec, zależy m.in. od wiedzy i posiadanego doświadczenia. Czytaj dalej!

Ile zarabia BHP-owiec?

Praca na stanowisku specjalisty BHP jest stabilna, ale wymaga wiedzy oraz kompetencji miękkich (w tym między innymi asertywności). Generalnie, zarobki specjalistów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy są uzależnione m.in. od poziomu doświadczenia zawodowego. Jeśli chodzi o dochody początkujących pracowników (młodszych specjalistów ds. BHP), to zarobki oscylują w przedziale od 4 do 4,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie. 

Ile zarabia BHP-owiec, który jest doświadczonym profesjonalistą w tym fachu? Starszy specjalista w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy może liczyć na wynagrodzenie na poziomie od 6 do 6,5 tysiąca złotych brutto.

Oprócz wynagrodzenia podstawowego, przedstawiciele tego zawodu mogą liczyć również na dodatkowe benefity pozafinansowe, w tym, między innymi, na dofinansowanie kursów i szkoleń zawodowych i prywatną opiekę medyczną.

Nie tylko praca na etacie

Ważnym atutem pracy w zawodzie specjalisty ds. bezpieczeństwa i higieny pracy jest możliwość zarobkowania nie tylko na etacie. Obecnie wielu pracowników ds. BHP decyduje się na połączenie, czyli:

  • zatrudnienie w charakterze pracownika;
  • założenie własnej działalności gospodarczej, która zajmuje się świadczeniem usług doradczych w zakresie BHP, tzn. przeprowadzaniem szkoleń wstępnych i okresowych, oceną ryzyka zawodowego itp.

Wiesz już, ile zarabia BHP-owiec. Jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, to BHP-owiec nie ma górnego limitu dochodów. Wysokość jego zarobków zależy od renomy firmy doradczej, liczby klientów itp.

Kliknij!
Ile zarabia kierownik produkcji? Przybliżamy dochody na tym stanowisku
Zobacz też:
Avatar
232 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Od czego zależy wysokość diet radnych?

1 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Nie są to małe kwoty, zważywszy na to, że sesje rady…
Zarobki

Ile zarabia bibliotekarz? Czy jest to ciekawa praca?

2 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia bibliotekarz? Kwota jego wynagrodzenia nie budzi westchnień zazdrości. Z drugiej strony jest to stabilna i spokojna praca w „budżetówce”….
Zarobki

Ile zarabia Julia Wieniawa? Prześwietlamy zarobki młodej gwiazdy ekranu

1 minut(y) czytania
4.6/5 – (7 votes) Zarobki osobowości medialnych często pochodzą z wielu źródeł. Także na to, ile zarabia Julia Wieniawa, składa się kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.