Zarobki

Praca ze zwierzętami ma przyszłość. Ile zarabia behawiorysta?

1 minut(y) czytania

Właściciele psów i kotów doskonale wiedzą, że ich pupile zmagają się z różnymi emocjami. To właśnie tą sferą zajmują się zoopsychologowie, a zapotrzebowanie na ich usługi stale rośnie. Ile zarabia behawiorysta za swoją pracę?

Behawiorysta to specjalista, który jest  wręcz niezbędny dla właścicieli zwierząt. Już dawno przekonali się bowiem, że dbanie o pupili nie ogranicza się tylko do wizyt u weterynarza czy pielęgnacji u groomera. Jeśli pojawiają się problemy z zachowaniem, trzeba je rozwiązywać. Ile zarabia behawiorysta za pomoc zwierzętom?

Na czym polega praca behawiorysty?

Problematyczne zachowanie zwierząt domowych nie bierze się z ich „złego” charakteru. Niszczenie sprzętów, zanieczyszczanie pomieszczeń czy agresja to efekt lęków. Zadaniem behawiorysty zwierzęcego jest rozpoznanie powodu tych zaburzeń oraz wdrożenie terapii. Specjalista pracuje jednak nie tylko ze swoim czworonożnym pacjentem, ale także rodziną, która się nim opiekuje.

Podejmując taką pracę, trzeba więc wykazać się nie tylko empatią wobec zwierząt, ale również umiejętnościami interpersonalnymi. Konsultacja przebiega według następującego schematu:

  • wstępny wywiad;
  • obserwacja zwierzęcia;
  • postawienie diagnozy i dobór terapii.

Ile zarabia behawiorysta zwierząt?

Zazwyczaj specjaliści z tej dziedziny prowadzą własną działalność, więc to, ile zarabia behawiorysta, zależy od czasu, jaki poświęca pracy. Oprócz tego ważne jest doświadczenie oraz renoma, jaką cieszy się wśród właścicieli zwierząt. Sprawdzone osoby są często polecane na forach oraz grupach w mediach społecznościowych.

Na początku behawiorysta musi nastawić się na niskie stawki. Specjaliści z większym stażem pracy biorą za konsultację 200 zł, a ich miesięczne zarobki sięgają nawet 8000 zł.

Jak zostać behawiorystą?

Behawiorysta to zawód, który nie wymaga ukończenia wyższych studiów. Do jego wykonywania przygotowują kursy – najlepiej wybrać szkolenie zatwierdzone przez MEN. Jego absolwenci otrzymują certyfikat potwierdzający kwalifikacje i zostają wpisani na listę Polskiego Związku Zooterapeutów i Przewodników Zwierząt Pracujących.

Kliknij!
Ile zarabia komentator sportowy? Czy dziennikarz sportowy pracuje na pełen etat? Jak zostać dziennikarzem sportowym w Polsce?

Praca ze zwierzętami jest wyzwaniem, ale też daje dużą satysfakcję. Dla wielu osób stanowi życiowe powołanie, nie każdy więc zwraca uwagę na fakt, ile zarabia behawiorysta.

Zobacz też:
Avatar
154 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.