Zarobki

Ile zarabia barber? Czy warto założyć własny barber shop? Jakie są koszty utrzymania salonu fryzjerskiego dla mężczyzn?

2 minut(y) czytania

Prowadzenie barber shopu to mocno angażujące zajęcie, które cieszy się coraz większą popularnością. Chcesz wiedzieć, ile zarabia barber, zanim otworzysz własny biznes? Sprawdź najciekawsze informacje odnośnie pensji barbera.

Dobry fryzjer męski, czyli barber powinien być przede wszystkim opanowany. Powinien profesjonalnie podchodzić do każdego klienta i wykazywać się dobrą organizacją pracy. Masz umiejętności manualne, które pozwolą ci na sprawne obcinanie włosów i brody? Koniecznie spróbuj swoich sił jako fryzjer męski. W dzisiejszych czasach to popularne zajęcie, na które decyduje się coraz więcej osób. Dobry zakład barberski to miejsce, gdzie spotykają się eleganccy mężczyźni. W pracy barbera istotne jest opanowanie technik cięcia i układania włosów do perfekcji. Zastanawiasz się, ile zarabia barber? Sprawdź!

Barber – na czym polega ta praca?

Chcesz wiedzieć, jak w praktyce wygląda zawód fryzjera? Dobry barber powinien posiadać przede wszystkim portfolio. Najlepszą wizytówką barbera są natomiast jego klienci. Jako męski stylista zajmiesz się przede wszystkim:

  • ścinaniem i układaniem włosów;
  • trymowaniem brody;
  • odżywianiem brody;
  • masażem głowy.

To podstawowe czynności, które sprawią, że utrzymasz swoje usługi na najwyższym poziomie. Barberem może zostać każdy, kto wykazuje zamiłowanie do układania włosów i nie tylko. Potrzebny ci jeszcze zmysł estetyki oraz pewne umiejętności, które często przychodzą dopiero z czasem.

Ile zarabia barber w Polsce? Własny salon a może etat?

Przeciętne wynagrodzenie barbera w kraju oscyluje w granicy od 3000 do 5000 złotych brutto miesięcznie. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie umiejętności posiadasz oraz jakie masz doświadczenie w tym zawodzie. Jako początkujący fryzjer męski na pewno zarobisz znacznie mniej, niż znani i cenieni specjaliści w branży. Zarobki fryzjera męskiego z dużym doświadczeniem i umiejętnościami sięgają nawet kwot rzędu 10 000 złotych miesięcznie brutto.

Kliknij!
Ile zarabia kierownik w markecie Dino? Stawka i zakres obowiązków

Jakie czynniki wpływają na zarobki barberów?

Wpływ na wysokość wynagrodzenia ma też miejsce pracy. Kiedy masz własny salon, sam decydujesz, ile zarobisz. Pracując na etacie, zarobisz tyle, ile zaproponuje ci pracodawca plus ewentualne premie. Wpływ na wysokość pensji mają przede wszystkim takie czynniki, jak:

  • miejsce pracy (miasto);
  • renoma barbera na rynku;
  • liczba stałych klientów;
  • ceny usług.

Powyższe aspekty to podstawowe determinanty tego, ile zarobisz jako początkujący barber w Polsce. Fryzjerstwo męskie nie należy do najłatwiejszych dziedzin do opanowania. Dla wielu osób cięcie włosów na brodzie i głowie to swego rodzaju rytuał. Zanim zaplanujesz, jak zostać fryzjerem, koniecznie sprawdź, jakie dochody przynosi zawód barbera.

Ceny usług barberskich – co warto wiedzieć?

Wiesz już, ile zarabia barber. Obecnie ceny usług barbera tak, jak wszystkich innych stale rosną. Na tę chwilę w większych miastach w Polsce cena za tradycyjne obcięcie głowy i trymowanie zarostu sięga od 70 do 100 złotych. Kiedy zdecydujesz się na pakiet strzyżenia i pielęgnacji, w profesjonalnym salonie zostawisz kwotę nawet kilkuset złotych. Jako barber stawiaj na jakość świadczonych usług, a nie na ilość. Im bardziej ekskluzywne metody strzyżenia, tym wyższe będą ceny. Dbaj zawsze o to, aby wszyscy twoi klienci wychodzili z salonu z jak najlepszą stylizacją na głowie i brodzie.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia deweloper? Czy marża dewelopera wpływa na ostateczną cenę nieruchomości? Jak deweloperzy zarabiają na sprzedaży?
Avatar
146 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia organista, skąd wywodzi się ta profesja i czy ma przyszłość?

2 minut(y) czytania
Organista to profesja. Jedna z podstawowych w każdym kościele katolickim i protestanckim. Organy w kościele zaczęły być używane w średniowieczu. Ich dźwięk…
Zarobki

Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?

1 minut(y) czytania
Zawód aktora jest bardzo stary i sięga czasów antycznych. Kojarzony jest ze sławą, wolnością i artyzmem. Pomijana jest jego zakulisowa część, czyli…
Zarobki

Ile zarabia kapral w wojsku i jakie są jego obowiązki wynikające z otrzymanej rangi?

1 minut(y) czytania
Kapral to najniższy stopień w randze podoficerskiej. Wyżej w hierarchii stoi starszy kapral, niżej starszy szeregowy. Ile zarabia kapral w wojsku jako…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.