Zarobki

Praca z głową w chmurach, czyli ile zarabia astronom?

1 minut(y) czytania
Ocena

Od zawsze fascynowały cię zjawiska zachodzące w przestrzeni kosmicznej poza ziemską planetą? Marzysz o połączeniu pasji z pracą? Co powiesz na pracę w charakterze astronoma? Specjalnie dla was sprawdziliśmy, ile zarabia astronom i co dokładnie należy do jego obowiązków!

Astronomia jest ciekawą nauką, która z roku na rok zyskuje coraz to więcej zwolenników. Nic w tym dziwnego, ponieważ profesja jest bardzo przyszłościowa i mocno intratna. Astronomowie w swojej pracy nie mogą się nudzić – są zajęci badaniem i rozpoznawaniem zjawisk zachodzących poza planetą ziemską oraz eksplorowaniem ciał niebieskich, jak również całej przestrzeni kosmicznej. Co zatem powiesz na tak ciekawą i rozwojową pracę? Nie jesteś przekonany? Sprawdź, ile zarabia astronom!

Na czym polega praca astronoma?

Astronomia jest dziedziną fizyki, która zajmuje się badaniem zjawisk oraz ciał niebieskich zlokalizowanych poza sferą ziemską: gwiazd, planet, galaktyk i mgławic. Astronoma ciekawią ruchy ciał niebieskich, ich ewolucja, budowa i pochodzenie. Astronomowie zajmują się szukaniem zależności pomiędzy zjawiskami zachodzącymi na powierzchni ciał niebieskich i ich wpływem na ziemię.

Astronom powinien być ciekawy świata, dociekliwy, ambitny, cierpliwy, wytrwały i błyskotliwy. Do tego powinien wyróżniać go talent matematyczny oraz zdolność do analitycznego myślenia.

Ile zarabia astronom?

Rynek pracy wciąż cierpi na niedobór dobrych astronomów, dlatego ci już zatrudnieni nie mają podstaw by narzekać na wysokość swoich zarobków. Warto pamiętać, że pensja astronoma w dużej mierze uzależniona jest od jego wiedzy, doświadczenia, dokonanych odkryć oraz miejsca zatrudnienia. Początkujący i najgorzej wynagradzani astronomowie mogą liczyć na stawki minimalne w wysokości 4 800 złotych brutto miesięcznie, co daje około 3 500 złotych netto. Najlepsi zarabiają około 7 300 złotych brutto miesięcznie, a więc ponad 5 200 złotych netto. Podane wynagrodzenia są średnimi, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarobić jeszcze więcej.

Kliknij!
Ile zarabia burmistrz? Poznaj zarobki głowy miasta. Pensja a obowiązki burmistrza

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, ile zarabia astronom powinna być satysfakcjonująca. Osoba zatrudniona na tym stanowisku, poza ciekawą i rozwojową pracą może liczyć na wysoką pensję, która będzie wzrastać wraz ze zdobywanym doświadczeniem i osiągnięciami.

Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.