Zarobki

Ile zarabia animator czasu wolnego w 2022 roku?

1 minut(y) czytania
Ocena

Praca z dziećmi i dorosłymi podczas eventów może być ciekawym wyzwaniem dla osoby lubiącej pracę z ludźmi. Ile zarabia animator czasu wolnego, który zajmuje się wykonywaniem tego typu pracy? Cenne wskazówki w tym zakresie znajdziesz poniżej. Miłej lektury!

Sprawny, komunikatywny animator czasu wolnego to osoba kluczowa podczas organizacji letnich festiwali, zabaw z dziećmi itd. Dba on o to, by całe wydarzenie przebiegło sprawnie, a jego uczestnicy byli nim zainteresowani. Praca w tej profesji jest uznawana za niezwykle ciekawą. Warto zatem zastanowić się, ile zarabia animator.

Ile zarabia animator czasu wolnego i jak wyglądają warunki zatrudnienia w tej branży?

Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że przedstawiciele tej profesji – o ile nie są profesjonalnymi konferansjerami prowadzącymi ekskluzywne wydarzenia – zazwyczaj nie mogą liczyć na wysokie wynagrodzenia. Trudno znaleźć informację, jakie są najczęstsze zarobki w tej branży, ale jeśli zastanawiasz się, ile zarabia animator, musimy niestety ostudzić twój entuzjazm. Zazwyczaj wynagrodzenie nie jest szczególnie wysokie.

Z informacji zamieszczanych na portalach internetowych oraz ofertach pracy można oszacować, ile zarabia animator czasu wolnego. Zazwyczaj płaca etatowych pracowników wynosi nie więcej niż około trzy tysiące złotych netto. Trzeba jednak mieć na uwadze, że stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę jest w przypadku opisywanej profesji raczej rzadkością, niż standardem.

Z uwagi na specyfikę zawodu znacznie częściej stosowaną formą współpracy jest zatrudnienie w ramach umowy cywilnoprawnej, tzn. umowy zlecenia lub o dzieło. W takiej sytuacji zarobki są nieco wyższe – mogą wynosić one nawet trzydzieści złotych brutto.

Praca animatora nie jest raczej zajęciem dla osób poszukujących zatrudnienia na lata. Rozwiązanie to sprawdza się za to w przypadku studentów czy wszystkich tych, którzy chcą sobie dorobić do etatu. Taki stan rzeczy wynika stąd, że organizatorzy czasu wolnego wykonują swoje obowiązki zazwyczaj w porze letniej, bardzo często późnym popołudniem oraz w weekendy i dni świąteczne. Praca ta, choć niezbyt dobrze płatna, może być jednak niezwykle przyjemna dla ekstrawertyków, którzy cenią sobie pracę z innymi ludźmi.


Zobacz też:
Avatar photo
415 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – co należy wiedzieć?

Zarobki

Cena brutto i cena netto – czym się różnią? Brutto i netto w świetle podatku VAT

Zarobki

18,30 brutto – ile to netto (umowa zlecenie)? Sprawdź minimalne stawki godzinowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.