Aktualności

„Nowy start” ruszają kolejne nabory dla przedsiębiorców, którzy chcą ponownie spróbować swych sił w biznesie

„Nowy start” to projekt, który pomaga wrócić przedsiębiorcom na rynek po wcześniejszych biznesowych niepowodzeniach. Obecnie nabór do programu jest prowadzony przez pięciu operatorów, wyłonionych wcześniej przez PARP. Osoby zainteresowane udziałem mogą aplikować w sumie do pięciu projektów. Trzy z nich ma zasięg ogólnokrajowy, z kolei dwa kolejne obowiązują w województwach: mazowieckim, lubelskim i łódzkim. Zgłoszenia będą przyjmowane maksymalnie do 30 maja 2023 r. O pomoc mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy zamknęli działalność gospodarczą w ciągu 24 miesięcy przed przystąpieniem do projektu, podmioty jednoosobowe oraz wspólnicy będący w spółkach prawa handlowego.

„Nowy start” szansą na osiągnięcie sukcesu w biznesie

Budżet z tytułu inicjatywy „Nowy start” wynosi 15 mln zł i jest całkowicie finansowany ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Do projektu mogą przystąpić przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy zdecydowali się wrócić na rynek i ponownie rozpocząć działalność. Justyna Nosko, ekspert z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach w PARP w rozmowie z agencją Newseria Biznes wypowiedziała się o celu jaki przyświeca programowi:

Celem projektu „Nowy start” jest przekonanie przedsiębiorców, że ich dotychczasowe porażki biznesowe mogą być ich przyszłym sukcesem, że posiadane przez nich doświadczenie w prowadzeniu biznesu jest bezcenne i niezastępowalne, a nauka na własnych lub cudzych błędach jest jedną z najlepszych metod rozwoju biznesowego

– wyjaśnia Nosko

„Nowy start” – co oferuje program

„Nowy start” oferuje pomoc dla przedsiębiorców w formie wsparcia z zakresu szkoleniowo-doradczego. Ponadto program umożliwia uczestnikom poznanie przyczyn dotychczasowych niepowodzeń na polu biznesowym oraz pozwala rozwijać kompetencje w kwestii prowadzenia firmy:

Oferujemy przedsiębiorcom możliwość nauczenia się prowadzenia analiz luk kompetencyjnych w przedsiębiorstwie, a także szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w różnych aspektach – np. prawnym, finansowym i ekonomicznym – czy umiejętności osobistych, takich jak walka ze stresem, negocjacje czy asertywność. Drugą formą wsparcia jest doradztwo, które jest tematycznie bezpośrednio związane ze szkoleniami, w których brali udział przedsiębiorcy. Co ważne, wszystkie te działania dla przedsiębiorców są bezpłatne. Jedyne, co uczestnik musi zrobić, to wypełnić dokumentację zgłoszeniową i wziąć udział w zajęciach

– mówi ekspertka PARP.

Ze szczegółami projektu można zapoznać się na stronie parp.gov.pl w zakładce Finansowanie, następnie Rozwój kompetencji i Nowy start.

Źródło: Newseria.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: