Aktualności

GIS w ciągu doby wystawił ponad 1,3 tys. mandatów. To efekt nowych obostrzeń

Główny Inspektorat Sanitarny od 1 grudnia przeprowadził 7 326 kontroli i wystawił 1 309 mandatów – poinformowano na Twitterze. Wzmożone kontrole sklepów, hoteli i lokali gastronomicznych, to efekt nowych obostrzeń, które właśnie od wczoraj zaczęły obowiązywać na terenie całego kraju.

GIS kontroluje w ramach nowo wprowadzonych obostrzeń

Od 1 grudnia w Polsce panują nowe restrykcje, tzw. pakiet alertowy w związku z wariantem omikron koronawirusa SARS-CoV-2, zapowiedziany w poniedziałek 29 listopada przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wprowadzone obostrzenia dotyczą przede wszystkim zmniejszenia limitu osób, które mogą przebywać m.in. w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych czy na weselach oraz zakazu lotów lotów z siedmiu krajów Afryki: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe.

GIS: ponad 7,3 kontroli i 1,3 tys. mandatów

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz poinformował, że od 1 grudnia rozpoczęły się wzmożone kontrole inspekcji sanitarnej w sklepach, hotelach i lokalach gastronomicznych. Z kolei kontrolą osób indywidualnych zajmuje się policja. Funkcjonariusze sprawdzają przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek. Na efekty inspekcji nie trzeba było długo czekać. W czwartek 2 grudnia, GIS na swoim profilu na Twitterze podał, że w ciągu jednej doby dokonano w całej Polsce 7 326 kontroli, co przyczyniło się do wypisania 1 309 mandatów.

Źródło: Business Insider

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz