Aktualności

Wielki lockdown nie jest mile widziany przez Polaków. Obowiązkowe szczepienia nadal wzbudzają wiele kontrowersji

Wielki lockdown jest rozwiązaniem, które popiera zaledwie 1,5% ankietowanych z kolei 38% respondentów uważa, że wprowadzenie obowiązkowych szczepień jest jedyną możliwością, aby uporać się z pandemią – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej”.

Wielki lockdown nie zyskał wielkiej aprobaty

43% pytanych jest zdania, że panujące obecnie obostrzenia są wystarczające, natomiast 42% jest za wprowadzeniem regionalnych lockdownów. Nieco ponad 32% opowiedziało się za zastosowaniem limitów w restauracjach czy kinach. Polacy nie są za to zwolennikami rewolucyjnych zmian. Naukę zdalną popiera tylko 12% ankietowanych, zaś pomysł wprowadzenia ogólnokrajowego lockdownu spodobał się zaledwie 1,5% respondentów. Co ciekawe zabrakło pytań dotyczących otwierania restauracji czy obiektów kulturalnych dla osób zaszczepionych, gdzie takie normy panują w wielu europejskich krajach.

Wielki lockdown popiera garstka, obowiązkowe szczepienia przedmiotem podziałów

O ile stanowisko Polek i Polaków w sprawie wielkiego lockdownu jest oczywiste, o tyle inaczej przedstawia się kwestia obowiązkowych szczepień. 38% twierdzi, że takie rozwiązanie jest jedynym sposobem na pokonanie pandemii. 35% jest za tym, aby szczepienia pozostały dobrowolne, natomiast 13% jest zdania, że rząd powinien wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla pracowników zawodów medycznych.

Źródło: Rzeczpospolita/Businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: