Aktualności

Adam Niedzielski: projekt ustawy dot. weryfikacji szczepień trafi na najbliższe posiedzenie Sejmu

Adam Niedzielski zapowiedział, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu będzie omawiany projekt ustawy dot. weryfikacji szczepień pracowników. Taką deklarację minister zdrowia złożył podczas wczorajszej (tj. 1 listopada) rozmowy z Polsat News.

Niedzielski: projekt ustawy dot. weryfikacji szczepień jako jedno z rozwiązań w walce z pandemią

Szefowi resortu zadano pytanie dotyczące działań rządu w kwestii rozpędzającej się czwartej fali pandemii COVID-19. Niedzielski odpowiedział, że w zanadrzu jest „co najmniej jedno rozwiązanie” mając na myśli umożliwienie pracodawcom weryfikację czy dany pracownik został zaszczepiony. Sam projekt został przygotowany, aczkolwiek „nic się z nim nie dzieje”. To ma się jednak zmienić, bowiem koncepcja ma być przedmiotem obrad podczas najbliższego posiedzenia Sejmu.

Niedzielski: projekt ustawy dot. weryfikacji szczepień nie zmusi pracowników do pójścia na bezpłatny urlop

Minister podkreślił, że projekt wzbudzał duże kontrowersje dlatego postanowiono wprowadzić zmiany w regulacjach, które podlegały największym dyskusjom. Niedzielski zaznaczył również, że nie ma możliwości aby niezaszczepiony pracownik został oddelegowany na bezpłatny urlop:

absolutnie nie ma możliwości, żeby pracownik otrzymał bezpłatny urlop ze względu na to, że jest niezaszczepiony

– uspokaja minister zdrowia

Szef resortu w rozmowie nie potrafił odpowiedzieć czy projekt otrzyma większość głosów. Pytanie dziennikarza Polsat News określił mianem „bardzo trudnego”, lecz jak później dodał:

Sytuacja jest już taka, że nie można się specjalnie oglądać na różnego rodzaju podziały i dyskusje

– powiedział Niedzielski, który jest przekonany do poparcia ustawy przez inne kluby parlamentarne.

Źródło: Polsat News

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz