Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania

Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz z liderem grupy, Michałem Kołodziejczakiem, przybyli na miejsce ze zwierzętami.

Agrounia strajkuje: kłopoty finansowe i załamanie psychiczne potencjalnymi konsekwencjami dla hodowców

Na początku manifestacji odbyła się konferenecja prasowa, na której głos zabrał Michał Kołodziejczyk:

„Problemy, o których mówimy, są trudne do zrozumienia przez społeczeństwo, które nie ma do czynienia z rolnictwem” – powiedział lider Agrounii i kontynuował:

„W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera. Jest zabijana bezczynnością urzędników i chorymi przepisami. Codziennie w Polsce zamykanych jest prawie 300 gospodarstw. W czasie 20 lat zamknięto ponad 700 tys. gospodarstw”.

Kołodziejczak podkreślił, że rolnicy zmagają się nie tylko z przepisami, ale także z niskimi cenami, co w konsekwencji ma wpłynąć zarówno na problemy finansowe, jak również na załamanie psychiczne hodowców. W tej kwestii udzielił się też Jarosław Wojtaszak, hodowca z Lubelszczyzny:

„Ogromny wzrost kosztów powoduje, że do każdej sztuki dopłacamy 160 zł”.

Agrounia przed budynkiem Ministerstwa Rolnictwa. Interweniowała policja

Rolnicy przywieźli ze sobą koryto, które – jak stwierdził lider Agrounii – uwielbiają politycy. Protestującym towarzyszyły prosięta, z którymi próbowali wprowadzić do budynku resortu. Interweniowała policja.

Zobacz także:  TVN pod kontrolą ZUS-u. Byli współpracownicy stacji będą przesłuchani jeszcze w maju
Nasze propozycje
Aktualności

Handel dla rolników. Senat podjął decyzję

1 minut(y) czytania
Senat 26 listopada nie wprowadził zmian do ustawy o ułatwieniach w handlu dla rolników. Nowe regulacje mają na celu zachęcić rolników do…
Aktualności

Polski Ład. Składka zdrowotna nałoży nowy obowiązek dla przedsiębiorców. Terminy, o których trzeba pamiętać

1 minut(y) czytania
Polski Ład. Składka zdrowotna jest powodem, dla którego wszyscy przedsiębiorcy będą zmuszeni co miesiąc informować ZUS o swoich dochodach (w przypadku ryczałtowców…
Aktualności

Bezrobocie w Polsce. GUS podał najnowsze dane za październik 2021 r.

1 minut(y) czytania
Bezrobocie w Polsce w październiku 2021 r. wyniosło 5,5% – informuje w czwartek 25 listopada Główny Urząd Statystyczny. To spadek o 0,1%…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *