Aktualności

Straż Miejska w Warszawie zagroziła strajkiem. Chcą nie tylko podwyżek

1 minut(y) czytania

Straż Miejska w Warszawie domaga się między innymi podwyżek. Prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu zagrożono strajkiem, jeśli postulaty nie zostaną spełnione.

Informacje na temat możliwego strajku udało się uzyskać dziennikarzowi Radia ZET. Na żądaniu podwyżek jednak się nie kończy. Warszawscy strażnicy chcą również odwołania Komendanta Straży Miejskiej.

Straż Miejska w Warszawie grozi strajkiem

Pismo w tej prawie Związek Zawodowy Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych przesłał już do prezydenta Rafała Trzaskowskiego. To właśnie do tego dokumentu udało się dotrzeć dziennikarzowi.

Funkcjonariusze piszą o „katastrofalnej” sytuacji finansowej i kadrowej. W piśmie podkreślono, że wcześniej wśród całej załogi przeprowadzono konsultacje, których wynikiem są postulaty, jakie zostały przesłane do warszawskiego ratusza. Straż Miejska domaga się podniesienia wynagrodzenia zasadniczego o 1700 złotych miesięcznie i wyrównanie od września 2019 roku.

Straż Miejska będzie strajkować? Ratusz odpowiada

To nie jedyny postulat pracowników. Chcą oni również dymisji koemndanta straży w Warszawie, którego obarczają winą za sytuację, w jakiej znajduje się Straż Miejska. Na spełnienie tych żądań dali Trzaskowskiemu miesiąc. Alternatywą jest akcja protestacyjna.

Na list zdążył już odpowiedzieć ratusz. Zapowiedziano, że podjęte zostaną rozmowy w celu wyjaśnienia sytuacji dotyczącej Straży Miejskiej w Warszawie.

Za: wiadomosci.radiozet.pl

Zobacz także:  Emerytury czerwcowe. Prezes ZUS zapewnia o zmianach, jednak na rekompensatę nie ma co liczyć
Nasze propozycje
Aktualności

Handel dla rolników. Senat podjął decyzję

1 minut(y) czytania
Senat 26 listopada nie wprowadził zmian do ustawy o ułatwieniach w handlu dla rolników. Nowe regulacje mają na celu zachęcić rolników do…
Aktualności

Polski Ład. Składka zdrowotna nałoży nowy obowiązek dla przedsiębiorców. Terminy, o których trzeba pamiętać

1 minut(y) czytania
Polski Ład. Składka zdrowotna jest powodem, dla którego wszyscy przedsiębiorcy będą zmuszeni co miesiąc informować ZUS o swoich dochodach (w przypadku ryczałtowców…
Aktualności

Bezrobocie w Polsce. GUS podał najnowsze dane za październik 2021 r.

1 minut(y) czytania
Bezrobocie w Polsce w październiku 2021 r. wyniosło 5,5% – informuje w czwartek 25 listopada Główny Urząd Statystyczny. To spadek o 0,1%…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *