Aktualności

Straż Miejska w Warszawie zagroziła strajkiem. Chcą nie tylko podwyżek

1 minut(y) czytania

Straż Miejska w Warszawie domaga się między innymi podwyżek. Prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu zagrożono strajkiem, jeśli postulaty nie zostaną spełnione.

Informacje na temat możliwego strajku udało się uzyskać dziennikarzowi Radia ZET. Na żądaniu podwyżek jednak się nie kończy. Warszawscy strażnicy chcą również odwołania Komendanta Straży Miejskiej.

Straż Miejska w Warszawie grozi strajkiem

Pismo w tej prawie Związek Zawodowy Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych przesłał już do prezydenta Rafała Trzaskowskiego. To właśnie do tego dokumentu udało się dotrzeć dziennikarzowi.

Funkcjonariusze piszą o „katastrofalnej” sytuacji finansowej i kadrowej. W piśmie podkreślono, że wcześniej wśród całej załogi przeprowadzono konsultacje, których wynikiem są postulaty, jakie zostały przesłane do warszawskiego ratusza. Straż Miejska domaga się podniesienia wynagrodzenia zasadniczego o 1700 złotych miesięcznie i wyrównanie od września 2019 roku.

Straż Miejska będzie strajkować? Ratusz odpowiada

To nie jedyny postulat pracowników. Chcą oni również dymisji koemndanta straży w Warszawie, którego obarczają winą za sytuację, w jakiej znajduje się Straż Miejska. Na spełnienie tych żądań dali Trzaskowskiemu miesiąc. Alternatywą jest akcja protestacyjna.

Na list zdążył już odpowiedzieć ratusz. Zapowiedziano, że podjęte zostaną rozmowy w celu wyjaśnienia sytuacji dotyczącej Straży Miejskiej w Warszawie.

Za: wiadomosci.radiozet.pl

Zobacz też:
Kliknij!
TVP nadużywała przepisów w kwestii zatrudniania pracowników? Skarga wymierzona w stację trafiła do ZUS-u
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.