Aktualności

Andrzej Sapkowski. Ile zarabia autor sagi o wiedźminie? Kwota robi wrażenie!

1 minut(y) czytania

Andrzej Sapkowski to pisarz, którego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Popularność gier oraz serialu opartych na jego prozie jest dzisiaj ogromna. Ujawniono właśnie, ile zarabia autor sagi o Wiedźminie.

Andrzej Sapkowski jest coraz bardziej popularnym pisarzem także na Zachodzie. Nie dziwi więc, że ludzi interesuje, ile ich ulubiony autor zarabia. Informacje na ten temat opublikował portal Wealthy Persons.

Andrzej Sapkowski. Ile zarabia autor sagi o Wiedźminie?

Słynny pisarz literatury fantasy zyskał ogromny rozgłos za granicami Polski przede wszystkim dzięki serii gier, które stały się jednymi z wyznaczników gatunku action RPG. Coraz bardziej popularne stają się też w końcu same książki. „Wiedźmina” czytają ludzie na całym świecie.

Teraz jego fani chcą wiedzieć o Sapkowskim jak najwięcej. Informacje na temat zarobków autora słynnej sagi przekazał wspomniany portal Wealthy Persons. Twierdzi, że Andrzej Sapkowski jest już obecnie milionerem.

Andrzej Sapkowski milionerem

Według wyliczeń portalu, w październiku „wartość netto” polskiego pisarza wynosi aż 18 milionów dolarów. To sprawia, że jest jednym z najlepiej zarabiających polskich pisarzy. Serwis ksiazki.wp.pl podliczył, że mowa zatem o niemal 72 milionach złotych majątku.

Choć Sapkowski na świecie znany jest przede wszystkim dzięki Wiedźminowi, warto wspomnieć że nie jest to jedyne jego dzieło. Autor ma na swoim koncie także niezwykle ciekawą “Trylogię husycką” czy przewodnik po literaturze fantasy „Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini”.

Za: ksiazki.wp.pl

Źródło zdjęcia: user Packa via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Zobacz też:
Kliknij!
Bony na cyfryzację. Przedsiębiorstwa mogą otrzymać do 255 tys. zł
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.