Aktualności

Andrzej Sapkowski. Ile zarabia autor sagi o wiedźminie? Kwota robi wrażenie!

1 minut(y) czytania

Andrzej Sapkowski to pisarz, którego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Popularność gier oraz serialu opartych na jego prozie jest dzisiaj ogromna. Ujawniono właśnie, ile zarabia autor sagi o Wiedźminie.

Andrzej Sapkowski jest coraz bardziej popularnym pisarzem także na Zachodzie. Nie dziwi więc, że ludzi interesuje, ile ich ulubiony autor zarabia. Informacje na ten temat opublikował portal Wealthy Persons.

Andrzej Sapkowski. Ile zarabia autor sagi o Wiedźminie?

Słynny pisarz literatury fantasy zyskał ogromny rozgłos za granicami Polski przede wszystkim dzięki serii gier, które stały się jednymi z wyznaczników gatunku action RPG. Coraz bardziej popularne stają się też w końcu same książki. „Wiedźmina” czytają ludzie na całym świecie.

Teraz jego fani chcą wiedzieć o Sapkowskim jak najwięcej. Informacje na temat zarobków autora słynnej sagi przekazał wspomniany portal Wealthy Persons. Twierdzi, że Andrzej Sapkowski jest już obecnie milionerem.

Andrzej Sapkowski milionerem

Według wyliczeń portalu, w październiku „wartość netto” polskiego pisarza wynosi aż 18 milionów dolarów. To sprawia, że jest jednym z najlepiej zarabiających polskich pisarzy. Serwis ksiazki.wp.pl podliczył, że mowa zatem o niemal 72 milionach złotych majątku.

Choć Sapkowski na świecie znany jest przede wszystkim dzięki Wiedźminowi, warto wspomnieć że nie jest to jedyne jego dzieło. Autor ma na swoim koncie także niezwykle ciekawą “Trylogię husycką” czy przewodnik po literaturze fantasy „Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini”.

Za: ksiazki.wp.pl

Źródło zdjęcia: user Packa via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Zobacz także:  Trzemeszno: Bunt pracowników firmy Paroc Polski. „To jeden z największych takich protestów ostatnich lat”
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *