Donald Trump nie jest już jednym z 400 najbogatszych Amerykanów. Były prezydent Stanów Zjednoczonych nie znalazł się na liście publikowanej przez magazyn „Forbes”.

Trump bardzo mocno stracił przez pandemię koronawirusa. Jeszcze w ubiegłym roku polityk i biznesmen znajdował się na 339. miejscu wspomnianej listy.

Trump poza listą najbogatszych

Sytuacja, w której Donald Trump wypada z listy 400 najbogatszych Amerykanów publikowanej przez „Forbes” jest ogromnym zaskoczeniem. Były prezydent Stanów Zjednoczonych gościł na niej nieprzerwanie od 1996 roku. Wtedy to znalazł się na miejscu 368.

Trump niezwykle wysoko plasował się na liście „Forbesa” między 1997 a 2016 rokiem, kiedy to przypadało mu miejsce w górnej połowie stawki. 6 lat temu jego majątek oszacowano na aż 4,5 miliarda dolarów.

Trump stracił miliony

Niezwykle duży wpływ na sytuację finansową miliardera ma pandemia koronawirusa. W tym roku zabrakło mu 400 milinów dolarów, aby znaleźć się na liście magazynu. Majątek Trumpa ma obecnie liczyć 2,5 miliarda dolarów.

Podliczono również, że od początku pandemii Donald Trump stracił aż 600 milionów dolarów. On sam w trakcie prezydentury wielokrotnie mówił o tym, jak wiele traci w trakcie sprawowania najwyższego urzędu w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze miejsce na liście zajął ponownie Jeff Bezos z majątkiem w wysokości około 201 miliardów dolarów. Elon Musk jest drugi (190 mld), trzeci z kolei Mark Zuckerberg (134 miliardy).

Za: PAP

Fot.: Gage Skidmore via Flickr, CC BY-SA 2.0

Zobacz także  Narodowy Spis Powszechny. Czas jest tylko do jutra! Sprawdź, jak to zrobić
Trump poza listą najbogatszych Amerykanów