Aktualności

Donald Trump nie należy już do grona 400 najbogatszych Amerykanów. Bezos znów na 1. miejscu

1 minut(y) czytania

Donald Trump nie jest już jednym z 400 najbogatszych Amerykanów. Były prezydent Stanów Zjednoczonych nie znalazł się na liście publikowanej przez magazyn „Forbes”.

Trump bardzo mocno stracił przez pandemię koronawirusa. Jeszcze w ubiegłym roku polityk i biznesmen znajdował się na 339. miejscu wspomnianej listy.

Trump poza listą najbogatszych

Sytuacja, w której Donald Trump wypada z listy 400 najbogatszych Amerykanów publikowanej przez „Forbes” jest ogromnym zaskoczeniem. Były prezydent Stanów Zjednoczonych gościł na niej nieprzerwanie od 1996 roku. Wtedy to znalazł się na miejscu 368.

Trump niezwykle wysoko plasował się na liście „Forbesa” między 1997 a 2016 rokiem, kiedy to przypadało mu miejsce w górnej połowie stawki. 6 lat temu jego majątek oszacowano na aż 4,5 miliarda dolarów.

Trump stracił miliony

Niezwykle duży wpływ na sytuację finansową miliardera ma pandemia koronawirusa. W tym roku zabrakło mu 400 milinów dolarów, aby znaleźć się na liście magazynu. Majątek Trumpa ma obecnie liczyć 2,5 miliarda dolarów.

Podliczono również, że od początku pandemii Donald Trump stracił aż 600 milionów dolarów. On sam w trakcie prezydentury wielokrotnie mówił o tym, jak wiele traci w trakcie sprawowania najwyższego urzędu w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze miejsce na liście zajął ponownie Jeff Bezos z majątkiem w wysokości około 201 miliardów dolarów. Elon Musk jest drugi (190 mld), trzeci z kolei Mark Zuckerberg (134 miliardy).

Za: PAP

Fot.: Gage Skidmore via Flickr, CC BY-SA 2.0

Zobacz też:
Kliknij!
Obostrzenia w Polsce. Coraz głośniej mówi się o potencjalnych restrykcjach. Konfederacja Lewiatan wątpi w twardy lockdown, ale przestrzega przedsiębiorców
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.