Aktualności

Donald Trump nie należy już do grona 400 najbogatszych Amerykanów. Bezos znów na 1. miejscu

1 minut(y) czytania

Donald Trump nie jest już jednym z 400 najbogatszych Amerykanów. Były prezydent Stanów Zjednoczonych nie znalazł się na liście publikowanej przez magazyn „Forbes”.

Trump bardzo mocno stracił przez pandemię koronawirusa. Jeszcze w ubiegłym roku polityk i biznesmen znajdował się na 339. miejscu wspomnianej listy.

Trump poza listą najbogatszych

Sytuacja, w której Donald Trump wypada z listy 400 najbogatszych Amerykanów publikowanej przez „Forbes” jest ogromnym zaskoczeniem. Były prezydent Stanów Zjednoczonych gościł na niej nieprzerwanie od 1996 roku. Wtedy to znalazł się na miejscu 368.

Trump niezwykle wysoko plasował się na liście „Forbesa” między 1997 a 2016 rokiem, kiedy to przypadało mu miejsce w górnej połowie stawki. 6 lat temu jego majątek oszacowano na aż 4,5 miliarda dolarów.

Trump stracił miliony

Niezwykle duży wpływ na sytuację finansową miliardera ma pandemia koronawirusa. W tym roku zabrakło mu 400 milinów dolarów, aby znaleźć się na liście magazynu. Majątek Trumpa ma obecnie liczyć 2,5 miliarda dolarów.

Podliczono również, że od początku pandemii Donald Trump stracił aż 600 milionów dolarów. On sam w trakcie prezydentury wielokrotnie mówił o tym, jak wiele traci w trakcie sprawowania najwyższego urzędu w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze miejsce na liście zajął ponownie Jeff Bezos z majątkiem w wysokości około 201 miliardów dolarów. Elon Musk jest drugi (190 mld), trzeci z kolei Mark Zuckerberg (134 miliardy).

Za: PAP

Fot.: Gage Skidmore via Flickr, CC BY-SA 2.0

Zobacz także:  Straż Miejska w Warszawie zagroziła strajkiem. Chcą nie tylko podwyżek
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *