Aktualności

Awaria Facebooka. Spadają notowania firmy

1 minut(y) czytania

Wczorajsza awaria Facebooka zbiegła się z poważnym spadkiem notowań akcji firmy. Jak informuje Reuters, akcje Facebooka spadły aż o niemal 5 procent.

Co więcej, agencja informacyjna poinformowała o spadku wartości rynkowej firmy o prawie 17 procent. Awaria Facebooka, której doświadczyli wczoraj użytkownicy na całym świecie, może mieć poważny wpływ na notowania giganta w niedalekiej przyszłości.

Awaria Facebooka. Co ją spowodowało?

Według doniesień medialnych, trwająca prawie siedem godzin awaria Facebooka, Instagrama, Messengera oraz WahtsAppa jest jedną z największych, globalnych awarii tych serwisów. Warto pamiętać, że korzystają z nich ponad 3 miliardy użytkowników.

Awaria Facebooka rozpoczęła się około godziny 17:40 czasu polskiego i zakończyła po północy. „New York Times” informował, że istniał nawet problem z bramkami przy wejściu do budynków firmy. Dziennik informuje też, że według jego źródeł, powodem nie był atak hakerski. Problem mógł spowodować wewnętrzny błąd w sposobie kierowania ruchem internetowym do systemów Facebooka.

„Washington Post” mówi z kolei o błędnej konfiguracji serwerów spółki. Problem mógł wynikać z błędnego DNS lub błędów w nazwach domen.

Awaria Facebooka. Majątek Zuckerberga poważnie zmalał

Jak informują media, wartość rynkowa firmy od połowy września spadła aż o 16 procent. Majątek Marka Zuckerberga stopniał w tym czasie do około 20 miliardów. Powodem są między innymi oskarżenia o ignorowanie przez niego informacji na temat negatywnych skutków jego usług – podawał „Puls Biznesu”.

Jak czytamy, awaria FB zbiegła się również e spadkiem akcji firmy o 5 procent.

Za: Polsatnews.pl, PAP, Puls Biznesu

Zobacz także:  Emerytury 2022. Polski Ład wpłynie na wysokość świadczeń dla seniorów
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *