Aktualności

Awaria Facebooka. Spadają notowania firmy

1 minut(y) czytania
Ocena

Wczorajsza awaria Facebooka zbiegła się z poważnym spadkiem notowań akcji firmy. Jak informuje Reuters, akcje Facebooka spadły aż o niemal 5 procent.

Co więcej, agencja informacyjna poinformowała o spadku wartości rynkowej firmy o prawie 17 procent. Awaria Facebooka, której doświadczyli wczoraj użytkownicy na całym świecie, może mieć poważny wpływ na notowania giganta w niedalekiej przyszłości.

Awaria Facebooka. Co ją spowodowało?

Według doniesień medialnych, trwająca prawie siedem godzin awaria Facebooka, Instagrama, Messengera oraz WahtsAppa jest jedną z największych, globalnych awarii tych serwisów. Warto pamiętać, że korzystają z nich ponad 3 miliardy użytkowników.

Awaria Facebooka rozpoczęła się około godziny 17:40 czasu polskiego i zakończyła po północy. „New York Times” informował, że istniał nawet problem z bramkami przy wejściu do budynków firmy. Dziennik informuje też, że według jego źródeł, powodem nie był atak hakerski. Problem mógł spowodować wewnętrzny błąd w sposobie kierowania ruchem internetowym do systemów Facebooka.

„Washington Post” mówi z kolei o błędnej konfiguracji serwerów spółki. Problem mógł wynikać z błędnego DNS lub błędów w nazwach domen.

Awaria Facebooka. Majątek Zuckerberga poważnie zmalał

Jak informują media, wartość rynkowa firmy od połowy września spadła aż o 16 procent. Majątek Marka Zuckerberga stopniał w tym czasie do około 20 miliardów. Powodem są między innymi oskarżenia o ignorowanie przez niego informacji na temat negatywnych skutków jego usług – podawał „Puls Biznesu”.

Jak czytamy, awaria FB zbiegła się również e spadkiem akcji firmy o 5 procent.

Za: Polsatnews.pl, PAP, Puls Biznesu

Zobacz też:
Kliknij!
Polski Ład – przedsiębiorcy sprzeciwiają się negatywnym zmianom podatkowym. Ponad 42 tys. osób podpisało petycję
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Ocena Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Ocena Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Ocena Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.