Aktualności

Frankowicze z wezwaniami do zapłaty. “To próba wystraszenia”

1 minut(y) czytania

Frankowicze otrzymują od swoich banków listy z wezwaniami do zapłaty oraz żądaniem opłat za korzystanie z kapitału – informuje dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Jak czytamy, bankom chodzi o to, aby sprawy się nie przedawniły.

Frankowicze skarżą się na korespondencję, jaką otrzymują od swoich banków. Listy przychodzą nawet wtedy, kiedy nie zakończyły się jeszcze sprawy o kredyt.

Frankowicze dostają listy z wezwaniami do zapłaty

Listy jakie otrzymują frankowicze dotyczą dwóch kwestii. Pierwsza to wspomniane już żądanie zapłaty kwoty kredytu. Poza tym, banki domagają się też opłat za bezumowne korzystanie z kapitału w razie unieważnienia umowy – czytamy w informacji, jaką publikuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta podkreśliła, że jeśli chodzi o kwestię opłat, jest ona mocno sporna. Przeciwko niej wypowiedział się chociażby UOKiK oraz rzecznik finansowy. Komisja Nadzoru Finansowego oraz NBP uznały jednak, że bankom należy się pewna forma opłaty, która pokryje koszt udostępnienia kapitału.

Frankowicze skarżą się na listy od banków. „Próba wystraszenia”

Zupełnie odmienne zdanie ma na ten temat mec. Wojciech Bochenek, który reprezentuje frankowiczów. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” podkreślił, że kierowanie przez banki wspomnianych wezwań to próba wystraszenia oraz zniechęcenia klientów do chodzenia przez nich swoich praw w sądach.

Wysokość wspomnianych opłat za bezumowne korzystanie z kapitału może stanowić połowę lub niemal całość wartości wypłaconego kredytu – informuje „Rz”.

Za: “Rzeczpospolita”, PAP

Zobacz też:
Kliknij!
KPRM: pracownicy zarobią jeszcze więcej. Premier RP zniósł górną granicę dodatków
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.