Aktualności

Narodowy Spis Powszechny. Czas jest tylko do jutra! Sprawdź, jak to zrobić

1 minut(y) czytania
Ocena

Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy. Każdy z nas powinien się spisać najpóźniej do jutra. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wciąż masz na to szanse. Ostatnie punkty będą działać do północy 30 września.

Narodowy Spis Powszechny dotyczy każdego, ale nie ma konieczności wybierania się do specjalnego punktu. Spisać można się także w domu – przez telefon lub internet. Trzeba też pamiętać o tym, że za niespisanie się grozi do 5 tysięcy złotych kary.

Narodowy Spis Powszechny. Kogo dotyczy?

Główny Urząd Statystyczny podkreśla, że obowiązek spisu nałożony jest na wszystkie osoby:

[…] fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania.

Spis dotyczy również samych mieszkań, budynków czy obiektów zbiorowego zakwaterowania.

Narodowy Spis Powszechny przeprowadzany jest co dziesięć lat. Obecny rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku i potrwa do końca września.

Narodowy Spis Powszechny. Gdzie można się spisać?

Do końca spisu pozostały niespełna dwa dni. Potrwa on do jutra (30 września) do północy. Niektóre z punktów będą otwarte nawet do północy (https://spis.gov.pl/sprawdz_lokalizacje/), ale równie dobrze można uniknąć zbędnego wychodzenia z domu i kolejek. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 279 99 99 i spisać się poprzez infolinię.

Inną możliwością jest spisanie się przez internet. W tym celu wystarczy wejść na stronię spis.gov.pl. Nadal mogą też nas odwiedzać rachmistrze spisu powszechnego. Robią to osobiście lub dzwoniąc z numeru 22 828 88 88, a także z infolinii. Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili na ich wizytę lub telefon. Pamiętajmy, że spis jest obowiązkowy, a za odmowę grozi kara grzywny.

Za: gis.gov.pl

Zobacz też:
Kliknij!
Wypłaty 14-stek: 1 grudnia ostatnie wypłaty świadczenia, które otrzymało w sumie 7,8 mln emerytów
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Ocena Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Ocena Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Ocena Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.