Aktualności

Kryzys paliwowy w UK. Wojsko w stanie gotowości

1 minut(y) czytania

Kryzys paliwowy w UK zmusił rząd do podjęcia nadzwyczajnych działań. Wczoraj wieczorem opublikowano oświadczenie ministerstwa energii, w którym poinformowano o wezwaniu do gotowości wojska Wielkiej Brytanii.

Jak informują media, chodzi o pozostawanie przez wojsko w gotowości w razie potrzeby udzielenia pomocy. Wszystko przez kryzys paliwowy w UK.

Kryzys paliwowy w UK. Ministerstwo publikuje oświadczenie

W opublikowanym oświadczeniu poinformowano, że do interwencji i rozmieszczenia na terenie całego kraju przygotowana musi być pewna liczba wojskowych cystern. Pierwsze informacje na ten temat brytyjska prasa podawała już w niedzielę. Plan ma na celu zaradzenie problemowi jeśli chodzi o zaopatrzenie stacji paliw.

Do tego właśnie celu Brytyjczycy mogą użyć wojskowych pojazdów. Co ciekawe, rozwiązanie to zawarto w planie, który opracowano kilka lat temu. Do takiej ewentualności przygotowywano się na wypadek problemów z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE i bezumownego brexitu.

Kryzys paliwowy w UK. Z czego wynika?

Jak podkreślają media, kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii związany jest z brakiem kierowców ciężarówek w tym kraju w ostatnim czasie. Przedstawiciele branży transportowej obliczają, że potrzeba aż około 100 tysięcy kierowców. 25 tysięcy wyjechało po wyjściu UK z Unii Europejskiej.

Problem wywołany jest również przez pandemię koronawirusa. Przez prawie rok wstrzymany był proces uzyskiwania kwalifikacji przez nowych pracowników.

Mimo trudnej sytuacji i planu użycia wojska aby zaradzić problemowi, rząd przekonuje że nie ma powodu do paniki. Nie da się jednak ukryć, że transport paliw z rafinerii do stacji jest znacznie utrudniony.

Za: PAP

Zobacz także:  Pracodawcy mają problem ze znalezieniem odpowiednich ludzi do pracy
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *