Aktualności

Kryzys paliwowy w UK. Wojsko w stanie gotowości

1 minut(y) czytania
Ocena

Kryzys paliwowy w UK zmusił rząd do podjęcia nadzwyczajnych działań. Wczoraj wieczorem opublikowano oświadczenie ministerstwa energii, w którym poinformowano o wezwaniu do gotowości wojska Wielkiej Brytanii.

Jak informują media, chodzi o pozostawanie przez wojsko w gotowości w razie potrzeby udzielenia pomocy. Wszystko przez kryzys paliwowy w UK.

Kryzys paliwowy w UK. Ministerstwo publikuje oświadczenie

W opublikowanym oświadczeniu poinformowano, że do interwencji i rozmieszczenia na terenie całego kraju przygotowana musi być pewna liczba wojskowych cystern. Pierwsze informacje na ten temat brytyjska prasa podawała już w niedzielę. Plan ma na celu zaradzenie problemowi jeśli chodzi o zaopatrzenie stacji paliw.

Do tego właśnie celu Brytyjczycy mogą użyć wojskowych pojazdów. Co ciekawe, rozwiązanie to zawarto w planie, który opracowano kilka lat temu. Do takiej ewentualności przygotowywano się na wypadek problemów z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE i bezumownego brexitu.

Kryzys paliwowy w UK. Z czego wynika?

Jak podkreślają media, kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii związany jest z brakiem kierowców ciężarówek w tym kraju w ostatnim czasie. Przedstawiciele branży transportowej obliczają, że potrzeba aż około 100 tysięcy kierowców. 25 tysięcy wyjechało po wyjściu UK z Unii Europejskiej.

Problem wywołany jest również przez pandemię koronawirusa. Przez prawie rok wstrzymany był proces uzyskiwania kwalifikacji przez nowych pracowników.

Mimo trudnej sytuacji i planu użycia wojska aby zaradzić problemowi, rząd przekonuje że nie ma powodu do paniki. Nie da się jednak ukryć, że transport paliw z rafinerii do stacji jest znacznie utrudniony.

Za: PAP

Zobacz też:
Kliknij!
Obostrzenia w Polsce. Coraz głośniej mówi się o potencjalnych restrykcjach. Konfederacja Lewiatan wątpi w twardy lockdown, ale przestrzega przedsiębiorców
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Ocena Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Ocena Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Ocena Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.