Aktualności

Google kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2 miliardy dolarów

1 minut(y) czytania

Google zadecydowało o przeprowadzeniu zaskakującej transakcji. W samym centrum Nowego Jorku cyfrowy gigant kupi biurowiec za, bagatela, ponad 2 miliardy dolarów.

Na razie Google ogłosiło swoją decyzję, ale zakup nie został jeszcze sfinalizowany. Jeśli wszystko uda się zakończyć pozytywnie, będzie to jedna z największych inwestycji w tym mieście.

Google chce kupić biurowiec w Nowym Jorku

Informację na temat zakupów, jakie planuje Google, przekazał „The New York Times”. W dzienniku podkreślono, że może to mieć zbawienny wpływ na rynek nieruchomości w mieście, które niezwykle mocno ucierpiało wskutek epidemii koronawirusa.

Google w tej chwili dzierżawi nieruchomość o powierzchni powyżej 390 tysięcy metrów kwadratowy. Znajduje się ona w zachodniej części Mangattanu. Chodzi o St. John’s Terminal.

W mieście obecnie dla Google pracuje aż 12 tysięcy osób, co stanowi największą liczbę po Kalifornii.

Google idzie na zakupy. „Historyczna inwestycja”

Zadowolenia z planów Google nie kryje burmistrz Nowego Jorku. Bill de Blasio podkreślił, że taka transakcja stanowić będzie „historyczną inwestycję” dla miasta. Biurowiec po rozbudowie ma zajmować aż 944 tysiące metrów kwadratowych. Jego otwarcie zaplanowano na połowę 2023 roku.

Jak przypomina Polska Agencja Prasowa, w Nowym Jorku tylko cztery największe korporacje – Google, Apple, Facebook oraz Amazon zatrudniają na Manhattanie aż 22 tysiące osób. Obecnie pracują one przede wszystkim zdalnie. Wielu ma w ten sposób pracować także po ogłoszeniu końca pandemii.

Za: PAP

Zobacz też:
Kliknij!
Pracodawca będzie mógł weryfikować, czy pracownik jest zaszczepiony. Posłowie PiS przygotowali projekt ustawy
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.