Aktualności

Google kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2 miliardy dolarów

1 minut(y) czytania

Google zadecydowało o przeprowadzeniu zaskakującej transakcji. W samym centrum Nowego Jorku cyfrowy gigant kupi biurowiec za, bagatela, ponad 2 miliardy dolarów.

Na razie Google ogłosiło swoją decyzję, ale zakup nie został jeszcze sfinalizowany. Jeśli wszystko uda się zakończyć pozytywnie, będzie to jedna z największych inwestycji w tym mieście.

Google chce kupić biurowiec w Nowym Jorku

Informację na temat zakupów, jakie planuje Google, przekazał „The New York Times”. W dzienniku podkreślono, że może to mieć zbawienny wpływ na rynek nieruchomości w mieście, które niezwykle mocno ucierpiało wskutek epidemii koronawirusa.

Google w tej chwili dzierżawi nieruchomość o powierzchni powyżej 390 tysięcy metrów kwadratowy. Znajduje się ona w zachodniej części Mangattanu. Chodzi o St. John’s Terminal.

W mieście obecnie dla Google pracuje aż 12 tysięcy osób, co stanowi największą liczbę po Kalifornii.

Google idzie na zakupy. „Historyczna inwestycja”

Zadowolenia z planów Google nie kryje burmistrz Nowego Jorku. Bill de Blasio podkreślił, że taka transakcja stanowić będzie „historyczną inwestycję” dla miasta. Biurowiec po rozbudowie ma zajmować aż 944 tysiące metrów kwadratowych. Jego otwarcie zaplanowano na połowę 2023 roku.

Jak przypomina Polska Agencja Prasowa, w Nowym Jorku tylko cztery największe korporacje – Google, Apple, Facebook oraz Amazon zatrudniają na Manhattanie aż 22 tysiące osób. Obecnie pracują one przede wszystkim zdalnie. Wielu ma w ten sposób pracować także po ogłoszeniu końca pandemii.

Za: PAP

Zobacz także:  Czy przedsiębiorcy mają prawo sprawdzać kto jest zaszczepiony? Właściciele firm pełni wątpliwości
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *