Aktualności

PwC inwestuje w Polsce. To aż 5 tys. nowych miejsc pracy

1 minut(y) czytania

PwC chce dalej inwestować w Polsce. Wdrożenie nowej strategii „The New Equation” oznacza stworzenie w naszym kraju aż 5 tysięcy nowych miejsc pracy.

PwC ma zamiar osiągnąć ten cel w ciągu najbliższych pięciu lat. Firma doradcza będzie inwestować chociażby w nowe technologie czy usługi. Na wszystkie cele przeznaczono co najmniej 100 milionów dolarów.

PwC stawia na Polskę

Wspomniana już nowa strategia firmy „The New Equation” skupiać się ma na dwóch wyzwaniach. Chodzi o budowanie zaufania na rynkach oraz zapewnienie trwałych wyników wskutek budowania długookresowej wartości oraz odporności przedsiębiorstw na kryzysy – informuje serwis writualnemedia.pl.

Jak czytamy, wszystko to ma związek zarówno ze skutkami pandemii koronawirusa, jak i przemianami technologicznymi czy zmianami klimatu.

Inwestycje zapowiedziane w Polsce mają skutkować powstaniem 5 tysięcy nowych miejsc pracy. Jeśli chodzi o konkrety, powstać mają nowe usługi chmurowe czy technologiczne. PwC stawia też na automatyzację procesów audytowych czy usług podatkowych.

PwC chce tworzyć 1000 miejsc pracy w Polsce rocznie

Adam Krasoń, który jest prezesem PwC w Polsce, poinformował że firma ma zamiar w swoich spółkach w naszym kraju każdego roku tworzyć 1000 nowych miejsc pracy. Dodał, że PwC zdaje sobie sprawę z faktu, że dla rozwiązywania problemów przyszłości konieczne są zespoły specjalistów o głębokiej wiedzy w swoich dziedzinach. W tej chwili PwC zatrudnia w naszym kraju 6 tysięcy osób, które specjalizują się w doradztwie biznesowym, podatkowym czy prawnym.

Wspomniana strategia jest globalna. W skali całego świata ma powstać 100 tys. nowych miejsc pracy. Firmie zależy na wzmocnieniu oraz rozszerzeniu kompetencji, które są konieczne do wspierania przedsiębiorstw. Łącznie inwestycje mają pochłonąć aż 12 miliardów dolarów.

Za: Wirtualnemedia.pl

Źródło zdjęcia: Bjørn Erik Pedersen via Wikipedia, CC 3.0

Zobacz także:  Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *