Aktualności

PwC inwestuje w Polsce. To aż 5 tys. nowych miejsc pracy

1 minut(y) czytania

PwC chce dalej inwestować w Polsce. Wdrożenie nowej strategii „The New Equation” oznacza stworzenie w naszym kraju aż 5 tysięcy nowych miejsc pracy.

PwC ma zamiar osiągnąć ten cel w ciągu najbliższych pięciu lat. Firma doradcza będzie inwestować chociażby w nowe technologie czy usługi. Na wszystkie cele przeznaczono co najmniej 100 milionów dolarów.

PwC stawia na Polskę

Wspomniana już nowa strategia firmy „The New Equation” skupiać się ma na dwóch wyzwaniach. Chodzi o budowanie zaufania na rynkach oraz zapewnienie trwałych wyników wskutek budowania długookresowej wartości oraz odporności przedsiębiorstw na kryzysy – informuje serwis writualnemedia.pl.

Jak czytamy, wszystko to ma związek zarówno ze skutkami pandemii koronawirusa, jak i przemianami technologicznymi czy zmianami klimatu.

Inwestycje zapowiedziane w Polsce mają skutkować powstaniem 5 tysięcy nowych miejsc pracy. Jeśli chodzi o konkrety, powstać mają nowe usługi chmurowe czy technologiczne. PwC stawia też na automatyzację procesów audytowych czy usług podatkowych.

PwC chce tworzyć 1000 miejsc pracy w Polsce rocznie

Adam Krasoń, który jest prezesem PwC w Polsce, poinformował że firma ma zamiar w swoich spółkach w naszym kraju każdego roku tworzyć 1000 nowych miejsc pracy. Dodał, że PwC zdaje sobie sprawę z faktu, że dla rozwiązywania problemów przyszłości konieczne są zespoły specjalistów o głębokiej wiedzy w swoich dziedzinach. W tej chwili PwC zatrudnia w naszym kraju 6 tysięcy osób, które specjalizują się w doradztwie biznesowym, podatkowym czy prawnym.

Wspomniana strategia jest globalna. W skali całego świata ma powstać 100 tys. nowych miejsc pracy. Firmie zależy na wzmocnieniu oraz rozszerzeniu kompetencji, które są konieczne do wspierania przedsiębiorstw. Łącznie inwestycje mają pochłonąć aż 12 miliardów dolarów.

Za: Wirtualnemedia.pl

Źródło zdjęcia: Bjørn Erik Pedersen via Wikipedia, CC 3.0

Zobacz też:
Kliknij!
Certyfikat Covid: przedsiębiorcy mają kłopot z weryfikacją osób zaszczepionych. „Żaden przepis nie przewiduje obowiązku pokazania certyfikatu”
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.