Aktualności

Polski Ład – przedsiębiorcy sprzeciwiają się negatywnym zmianom podatkowym. Ponad 42 tys. osób podpisało petycję

1 minut(y) czytania

Polski Ład. Przedsiębiorcy zdecydowanie sprzeciwiają się zmianom, które miałyby ich dotyczyć w ramach programu PiS. Regulacje dotyczą podatku liniowego. Rząd proponuje wzrost opodatkowania z obecnych 19% do 28% bez możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku. Według rzecznika małych i średnich przedsiębiorców, Adama Abramowicza stosowną petycję podpisało ponad 42 tys. osób.

Polski Ład – przedsiębiorcy nie zgadzają się na wzrost podatku liniowego

Ponad 42 tys. przedsiębiorców sprzeciwiło się regulacjom, które miałyby obowiązywać w Polskim Ładzie. Zdaniem Adama Abramowicza przepisy zawarte w autorskim programie PiS nie mogą być wprowadzone kosztem polskich firm. Kością niezgody jest sugerowana zmiana dotycząca wzrostu podatku liniowego z 19% do 28%. Uwzględniając dane z 2019 r. w takiej sytuacji znalazłoby się ok. 700 tys. przedsiębiorstw.

Polski Ład – przedsiębiorcy zmagają się ze skutkami lockdownu

Abramowicz zaznacza, że tak duży wzrost podatku liniowego mocno przyczyni się do znacznego zahamowania rozwoju polskich firm. Rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw ocenił także, że panujące okoliczności dodatkowo nie sprzyjają takiej zmianie. W jego ocenie właściciele spółek nadal zmagają się ze stratami finansowymi spowodowanymi przez lockdown co przy zwiększonych opłatach prowadzenia działalności gospodarczej może pogłębić kryzys.

Petycję można podpisać pod adresem https://rzecznikmsp.gov.pl/petycja/. Konsultacje społeczne na temat ustawy reformującej system podatkowy trwają do 30 sierpnia 2021 r.

Zobacz także:  Coraz większe długi przedsiębiorstw. Zadłużenia w sektorze handlowym przekroczyły już 2 mld zł
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *