Aktualności

PepsiCo otworzy fabrykę na Dolnym Śląsku

1 minut(y) czytania

PepsiCo, czyli koncern, do którego należą m.in. Pepsi czy Lays, rozpoczyna w miejscowości Święte budowę fabryki produkującej przekąski. Koszt inwestycji wynosi ponad 1 mld zł. Zakład będzie miał do zaoferowania ok. 450 stanowisk pracy. Zakończenie prac zaplanowano na 31 grudnia 2022 r. Przedsiębiorstwo ma dostarczać produkty do ponad 20 krajów. Prócz Polski mają to być m.in. Niemcy, Czechy, Słowacja czy Węgry.

PepsiCo buduje fabrykę w Polsce. Premier RP i prezes PepsiCo obecni na uroczystościach

Obiekt powstanie na 30-hektarowej działce położonej w miejscowości Święte koło Środy Śląskiej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (woj. dolnośląskie). W uroczystościach wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, burmistrz Środy Wielkopolskiej Adam Ruciński, prezes LSSE Przemysław Bożek czy prezes PepsiCo Europe Silviu Popovici, który wypowiedział się o planach marki:

„W Polsce inwestujemy i działamy już od 30 lat. Centralne położenie sprzyja rozwojowi naszej produkcji żywności w Europie Środkowej i Wschodniej. Jednak rozwój musi odbywać się w sposób zrównoważony – zależy nam na tym, aby nasze zakłady były najbardziej ekologicznymi obiektami nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W Środzie Śląskiej tworzymy przyszłość produkcji żywności. Chcemy zbudować obiekt modelowy pod względem zrównoważonego rozwoju na terenie całej Europy”.

PepsiCo stawia na ekologię

Fabryka została zaprojektowana z uwzględnieniem istotnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, wykorzystując założenia projektowania ekologicznego. Już teraz wszystkie zakłady PepsiCo znajdujące się w naszym kraju korzystają z energii elektrycznej pochodzącej jedynie ze źródeł odnawialnych. Ponadto firma planuje w przyszłości wybudować na miejscu własną farmę fotowoltaiczną.

Otwarcie kolejnego zakładu oznacza nowe stanowiska pracy. Obecnie PepsiCo przeprowadza rekrutację bezpośrednią i pośrednią zatrudniając w Polsce ponad 3600 osób. W fabryce zlokalizowanej w miejscowości Święte będzie mogło pracować ok. 450 osób.

Kliknij!
Polski Ład: ulga dla klasy średniej. Przywilej, z którego będą mogli skorzystać nieliczni
Zobacz też:
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.