Aktualności

PepsiCo otworzy fabrykę na Dolnym Śląsku

PepsiCo, czyli koncern, do którego należą m.in. Pepsi czy Lays, rozpoczyna w miejscowości Święte budowę fabryki produkującej przekąski. Koszt inwestycji wynosi ponad 1 mld zł. Zakład będzie miał do zaoferowania ok. 450 stanowisk pracy. Zakończenie prac zaplanowano na 31 grudnia 2022 r. Przedsiębiorstwo ma dostarczać produkty do ponad 20 krajów. Prócz Polski mają to być m.in. Niemcy, Czechy, Słowacja czy Węgry.

PepsiCo buduje fabrykę w Polsce. Premier RP i prezes PepsiCo obecni na uroczystościach

Obiekt powstanie na 30-hektarowej działce położonej w miejscowości Święte koło Środy Śląskiej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (woj. dolnośląskie). W uroczystościach wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, burmistrz Środy Wielkopolskiej Adam Ruciński, prezes LSSE Przemysław Bożek czy prezes PepsiCo Europe Silviu Popovici, który wypowiedział się o planach marki:

„W Polsce inwestujemy i działamy już od 30 lat. Centralne położenie sprzyja rozwojowi naszej produkcji żywności w Europie Środkowej i Wschodniej. Jednak rozwój musi odbywać się w sposób zrównoważony – zależy nam na tym, aby nasze zakłady były najbardziej ekologicznymi obiektami nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W Środzie Śląskiej tworzymy przyszłość produkcji żywności. Chcemy zbudować obiekt modelowy pod względem zrównoważonego rozwoju na terenie całej Europy”.

PepsiCo stawia na ekologię

Fabryka została zaprojektowana z uwzględnieniem istotnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, wykorzystując założenia projektowania ekologicznego. Już teraz wszystkie zakłady PepsiCo znajdujące się w naszym kraju korzystają z energii elektrycznej pochodzącej jedynie ze źródeł odnawialnych. Ponadto firma planuje w przyszłości wybudować na miejscu własną farmę fotowoltaiczną.

Otwarcie kolejnego zakładu oznacza nowe stanowiska pracy. Obecnie PepsiCo przeprowadza rekrutację bezpośrednią i pośrednią zatrudniając w Polsce ponad 3600 osób. W fabryce zlokalizowanej w miejscowości Święte będzie mogło pracować ok. 450 osób.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: