Aktualności

Mateusz Morawiecki: Polska tworzy idealne warunki dla amerykańskich inwestorów

1 minut(y) czytania

Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki PepsiCo w Świętem (woj. dolnośląskie) powiedział, że Polska cieszy się zaufaniem amerykańskich inwestorów. Premier RP stwierdził, że nasz kraj tworzy idealne warunki do inwestowania zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych inwestorów.

Mateusz Morawiecki: „Inwestuj z głową, wybierz Polskę”

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że wybudowanie fabryki stworzy kolejne miejsca pracy co jest dobrą wiadomością dla polskich rolników, producentów i kooperantów. Ponadto Mateusz Morawiecki zareklamował Polskę jako kraj idealny do inwestowania:

„Inwestuj z głową, wybierz Polskę – najlepsze miejsce do inwestowania na całym świecie. O czym przekonują się inwestorzy polscy, amerykańscy i inwestorzy z całego świata” – oświadczył premier.

Mateusz Morawiecki stara się ocieplić Polskę w oczach amerykańskich inwestorów

Premier utwierdza w przekonaniu, że Polska nadal cieszy się zaufaniem amerykańskich inwestorów. W ostatnich tygodniach taka narracja była poddawana wątpliwościom z powodu przegłosowanej przez Sejm nowelizacji ustawy medialnej i koncesji dla TVN24. W efekcie nowe regulacje wyrzuciłyby z polskiego rynku amerykańską firmę Discovery, która jest właścicielem TVN24 „największego w kraju niezależnego kanału informacyjnego”.

Warto przypomnieć, że Discovery w związku z naruszeniem bilateralnej umowy inwestycyjnej pomiędzy Polską i USA podejmie działania prawne. Przedsiębiorstwo w wystosowanym komunikacie ma nadzieję, że na pozytywne rozwiązanie sprawy.

Zobacz też:
Kliknij!
Masz zaległy urlop? To ostatnia chwila na złożenie wniosku
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.