Aktualności

Mateusz Morawiecki: Polska tworzy idealne warunki dla amerykańskich inwestorów

1 minut(y) czytania

Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki PepsiCo w Świętem (woj. dolnośląskie) powiedział, że Polska cieszy się zaufaniem amerykańskich inwestorów. Premier RP stwierdził, że nasz kraj tworzy idealne warunki do inwestowania zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych inwestorów.

Mateusz Morawiecki: „Inwestuj z głową, wybierz Polskę”

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że wybudowanie fabryki stworzy kolejne miejsca pracy co jest dobrą wiadomością dla polskich rolników, producentów i kooperantów. Ponadto Mateusz Morawiecki zareklamował Polskę jako kraj idealny do inwestowania:

„Inwestuj z głową, wybierz Polskę – najlepsze miejsce do inwestowania na całym świecie. O czym przekonują się inwestorzy polscy, amerykańscy i inwestorzy z całego świata” – oświadczył premier.

Mateusz Morawiecki stara się ocieplić Polskę w oczach amerykańskich inwestorów

Premier utwierdza w przekonaniu, że Polska nadal cieszy się zaufaniem amerykańskich inwestorów. W ostatnich tygodniach taka narracja była poddawana wątpliwościom z powodu przegłosowanej przez Sejm nowelizacji ustawy medialnej i koncesji dla TVN24. W efekcie nowe regulacje wyrzuciłyby z polskiego rynku amerykańską firmę Discovery, która jest właścicielem TVN24 „największego w kraju niezależnego kanału informacyjnego”.

Warto przypomnieć, że Discovery w związku z naruszeniem bilateralnej umowy inwestycyjnej pomiędzy Polską i USA podejmie działania prawne. Przedsiębiorstwo w wystosowanym komunikacie ma nadzieję, że na pozytywne rozwiązanie sprawy.

Zobacz także:  Nie tylko na wynos. Od jutra restauracje wznawiają działalność
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *