Aktualności

IV Forum Wizja Rozwoju. W czwartek rozpoczyna się kolejna edycja

1 minut(y) czytania

Czwarta edycja Forum Wizja Rozwoju zostanie przeprowadzona w dniach 26-27 sierpnia. Spotkanie będzie miało miejsce w Gdyni w Akademii Marynarki Wojennej. Nie zabraknie wybitnych ekonomistów, przedsiębiorców, polityków i naukowców. Podczas konferencji zostaną poruszone kwestie dotyczące polskiej gospodarki, m.in.: bezpieczeństwo, energetyka, gospodarka morska i rozwój społeczności lokalnych. Forum jest objęte patronatem premiera RP Mateusza Morawickiego.

IV Forum Wizja Rozwoju: Problemy i wyzwania dzisiejszej gospodarki

Coroczne zebrania goszczą tysiące osób. Najbliższa kampania będzie zawierać szereg paneli dyskusyjnych. Rozmowy będą obejmować nie tylko obszar gospodarki regionu, ale i całego kraju. Eksperci z dziedziny biznesu i ekonomii wraz z przedstawicielami nauki będą debatować o problemach oraz wyzwaniach, z którymi mierzy się dzisiejsza gospodarka. Wstęp na obrady jest bezpłatny dla publiczności (po uprzedniej rejestracji na stronie organizatora).

IV Forum Wizja Rozwoju: Kongres 3W i wpływ pandemii na gospodarkę

Jednym z kluczowych elementów programu Forum jest Kongres 3W – Woda, Wodór, Węgiel, który jest organizowany wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. To właśnie z tych zasobów, Polska ma stworzyć innowacyjne technologie oraz nowoczesne rozwiązania. Nie zabraknie również dyskusji poświęconych nowym technologiom, geopolityce, wpływowi pandemii COVID-19 na gospodarkę, rozwiązaniom transportowym oraz gospodarce morskiej. Eksperci poruszą też kwestie dotyczące aktywizacji osób starszych. Na IV Forum Wizji Rozwoju zaprasza inicjatorka wydarzenia – Małgorzata Zwiercan:

„Nie ma drugiego takiego wydarzenia w Polsce Północnej i nie ma drugiego miasta w całym kraju, które tak koncentruje się na spojrzeniu w przyszłość. Raz jeszcze serdecznie zapraszam do udziału w wymianie myśli, do poszukiwania wspólnych rozwiązań i tworzenia projektów gospodarczych”.

Zobacz także:  Kolejny lockdown w Polsce? Prezes PIG domaga się jasnej deklaracji od Rządu RP
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *