Aktualności

Agrounia zapowiada kolejne protesty. Blokady dróg w ośmiu województwach. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

1 minut(y) czytania

Lider Agrounii – Michał Kołodziejczak zapowiedział kolejne blokady dróg w przyszłym tygodniu. Celem demonstracji są rozmowy rolników z rządem, a sam Kołodziejczak domaga się bezpośredniej dyskusji z premierem RP Mateuszem Morawieckim. Jeśli do tego nie dojdzie rolnicy przestawią swoje postulaty podczas zaplanowanych protestów.

Agrounia wymieniła miejsca, na których przeprowadzone zostaną demonstracje

Agrounia w ostatnich tygodniach kilkukrotnie blokowała drogi w Polsce. Tak było chociażby w miniony wtorek, kiedy to zatarasowali drogę krajową nr 15 w miejscowości Sampława w województwie warmińsko-mazurskim czy rondo będące skrzyżowaniem S8 z drogami krajowymi nr 12 i 91 w województwie łódzkim. Teraz Michał Kołodziejczak przedstawił kolejne odcinki, na których rolnicy będą strajkować.

  • województwo kujawsko-pomorskie – droga krajowa nr 5;
  • województwo lubelskie – droga krajowa nr 19 (Radzyń Podlaski) oraz droga krajowa nr 76 (Wólka Zastawska);
  • województwo małopolskie – droga krajowa nr 79 (Wawrzeńczyce) + plan na kolejne dwie blokady (bez wskazanych miejsc);
  • województwo wielkopolskie – droga krajowa nr 11 (nowe miasto nad Wartą i Ostrów Wielkopolski);
  • województwo mazowieckie – Kozietuły;
  • województwo podkarpackie – droga krajowa nr 79 (Rzeszów);
  • województwo łódzkie – droga krajowa nr 12 (okolice Srocka);
  • województwo warmińsko-mazurskie – droga krajowa nr 15 (okolice Sampławy i Lubawy).

Agrounia: Kołodziejczak zarzuca PiS lekceważenie rolników

Michał Kołodziejczak zarzuca PiS zaniedbania oraz lekceważenie rolników. Oskarżył także Mateusza Morawieckiego, że podczas wizyty w warmińsko-mazurskim na potrzeby medialnego wystąpienia wypożyczono nowoczesne maszyny rolnicze. Oto co powiedział lider Agrounii podczas ostatniego protestu:

„Premier jak turysta jeździ po kraju i odwiedza kolejne gospodarstwa, a rolnicy szukają stryczka. Na drodze stoją rolnicy, którzy przez 60 dni nie mogą w normalny sposób sprzedać swoich świń. Potężna epidemia ASF dziesiątkuje gospodarstwa będące ważnym elementem łańcucha produkcji żywności. Dziś wielu rolników jest tak załamanych, że nie wierzy, że rząd może cokolwiek dobrego zrobić”.

Zobacz także:  Do 30 czerwca odpowiednie podmioty muszą dokonać rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów Akcyzowych

Co ciekawe sam zainteresowany w przeszłości reprezentował Prawo i Sprawiedliwość. Kołodziejczak jest określany mianem „nowego Leppera”.

Nasze propozycje
Aktualności

Obostrzenia w Polsce. Coraz głośniej mówi się o potencjalnych restrykcjach. Konfederacja Lewiatan wątpi w twardy lockdown, ale przestrzega przedsiębiorców

3 minut(y) czytania
Obostrzenia w Polsce niebawem powrócą? Rząd po tym tygodniu ma ustalić dalsze kroki związane z pandemią Covid-19. Według ministra zdrowia najbliższy tydzień…
Aktualności

GUS: stopa bezrobocia ponownie spadła. Dane za wrzesień 2021 r.

1 minut(y) czytania
Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia na koniec września br. wyniosła 5,6%, co stanowi spadek o 0,2% uwzględniając dane z sierpnia…
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *