Aktualności

Lockdown przeraża hotelarzy. Przedsiębiorcy zamierzają obejść restrykcyjne przepisy

1 minut(y) czytania

Wizja kolejnego lockdownu niepokoi hotelarzy. Przedsiębiorcy z tego sektora zgodnie twierdzą, że nie mogą pozwolić na ponowne zamknięcie hoteli, gdyż będzie to oznaczać koniec ich biznesów. Potencjalne kary nie odstraszają właścicieli, którzy w rozmowie z serwisem money.pl powiedzieli o tym jak planują obejść potencjalne zakazy.

Lockdown: Hotele zmienią się w placówki lecznicze

Sezon turystyczny co prawda w pełni, lecz hotele już myślą o tym, jaki los będzie ich czekać w okresie jesienno-zimowym, kiedy prawdopodobnie zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia. Hotelarze w rozmowie z money.pl, jasno deklarują, że nie mają już żadnego finansowego wsparcia i nawet widmo grożących kar nie zmieni ich decyzji. W związku z tym zamierzają zmienić profil działalności i przekształcić obiekty w placówki lecznicze.

„Jesteśmy obiektem nowym przygotowanym do tego, że może zostać szybko przekształcony w sanatorium lub w obiekt typu medical spa. Mamy fizjoterapie, masaże i zabiegi wodne, będziemy mieć również całą bazę zabiegową. Możemy więc w każdej chwili świadczyć usługi zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie” – informuje dyrektor Dawid Faron, dyrektor czterogwiazdkowego hotelu Willa Tatrzańska w Krynicy-Zdroju.

Podobne plany ma Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Hotels:

„Nasza pierwsza działalność turystyczna w rodzinie polegała m.in. na tym, że prowadziliśmy sanatorium uzdrowiskowe. Mamy w tym doświadczenie, więc wracamy trochę do korzeni. Takie pakiety oferujemy w naszych hotelach, zwłaszcza że nasze obiekty są zlokalizowane w uzdrowiskach, m.in. w Kołobrzegu i Świnoujściu. Ten rodzaj pobytów leczniczych uruchomiliśmy dopiero w maju, a wszyscy odczuli skutki lockdownu w ubiegłym roku i w pierwszym kwartale bieżącego”.

Lockdown: Polska Izba Hotelarzy doradza zmianę profilu firmy

Polska Izba Hotelarzy sugeruje właścicielom zmianę klienta docelowego. Mowa tu o seniorach oraz osobach, które będą chciały poprawić swój stan zdrowia. Takie przekształcenie profilu na obiekt świadczący usługi lecznicze i prozdrowotne zapobiegnie zamknięciu placówek. Zdaniem organizacji będzie to koniecznie, ponieważ widmo czwartej fali zakażań na Covid-19, a co za tym idzie wdrożenie kolejnego lockdownu wydaje się być coraz bardziej realną opcją.

Zobacz także:  Ważna zmiana dla przewoźników. Od maja 2022 roku transport towarów na terenie krajów UE możliwy tylko z odpowiednią licencją
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *