Aktualności

Mecenas Jacek Kondracki nie żyje. Miał 78 lat

1 minut(y) czytania

W nocy z 2 na 3 sierpnia w wieku 78 lat zmarł wybitny adwokat, Jacek Kondracki. W ubiegłym roku został uhonorowany odznaczeniem Adwokatura Zasłużonym. „Odszedł wybitny obrońca, wielki i prawdziwy człowiek, z którym chciało się spędzać czas” – powiedzieli warszawscy adwokaci o śmierci mecenasa. Ich zdaniem jest to niepowetowana strata nie tylko dla adwokatury.

Kondracki rozpoczął swoją karierę w 1972 r. W latach 90. był wziętym adwokatem, który brał udział w najgłośniejszych rozprawach sądowych. Bronił gangsterów oskarżonych w wielkich procesach mafii pruszkowskiej. Był znany z wygłaszania długich i niezwykle precyzyjnych mów obrończych. Mecenas reprezentował także m.in. polskich żołnierzy oskarżonych o zbrodnie wojenną przeciwko ludności cywilnej w afgańskim Nangar Khel w sierpniu 2007 r., którzy ostatecznie zostali uniewinnieni, lecz część została skazana z powodu błędów w wykonaniu rozkazów dowództwa. W ostatnich latach krytykował wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę reformy wymiaru sprawiedliwości.

Mec. Pietrzak: „Był wybitnym obrońcą, ikoną adwokatury nie tylko warszawskiej, ale polskiej.”

Na temat mec. Kondrackiego wypowiedział się jeden z jego uczniów, mec. Radosław Baszuk:

„Trafiłem do niego na aplikację. To jest jeden z najważniejszych ludzi w moim życiu. Jacek nauczył mnie zawodu adwokata. Jeżeli coś udało mi się dobrego osiągnąć w tym zawodzie, to dzięki temu jakim mnie uczynił” – powiedział Baszuk, który kontynuuje:

„Jacek był adwokatem sali sądowej. Nauczył mnie tego, że nie wchodzi się na salę, jeśli nie wie się, co chce się osiągnąć. W jego przypadku to od początku do końca było przemyślane. To był człowiek, od którego chciało się uczyć, z którym chciało się spędzać czas, który był punktem odniesienia”.

Zmarłego adwokata wspomina również dziekan warszawskiej okręgowej rady adwokackiej mec. Mikołaj Pietrzak:

„Był wybitnym obrońcą, ikoną adwokatury nie tylko warszawskiej, ale polskiej. Wyjątkowy mówca, słynący jako orator nawet w środowisku adwokackim. Pod tym względem nie miał sobie równego. Wychowawca wielu pokoleń adwokatów, wykładowca. Był wielką postać, której będzie nam bardzo brakowało”.

Kliknij!
Pracodawcy w Polsce proponują więcej ofert pracy oraz lepsze warunki zatrudnienia
Zobacz też:
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.