Aktualności

20 tys. zł dla przedsiębiorców, którzy wspierają swoich pracowników. Rozpoczął się konkurs „Najlepsze programy rozwoju inicjatyw pracowniczych”

1 minut(y) czytania

Do 21 września można składać wnioski do pilotażowego konkursu „Najlepsze programy rozwoju inicjatyw pracowniczych”, którego start ogłosiła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Na wyróżniających się przedsiębiorców czekają nagrody pieniężne od 10 do 20 tys. zł. Przedsięwzięcie jest finansowane przez Program Inteligentny Rozwój, zaś celem projektu jest popularyzacja idei systematycznego włączania pracowników w działania rozwojowe i innowacyjne w polskich firmach.

Kto może zostać laureatem

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy działający w którymś z dwóch typów projektów: w programie rozwoju inicjatyw pracowniczych lub rozwiązania ICT wspierające programy rozwoju inicjatyw pracowniczych. Uwzględnione zostaną także takie czynniki jak: liczba pracowników w firmie oraz staż na rynku.

Programy rozwoju inicjatyw pracowniczych :

  • dla przedsiębiorców zatrudniających mniej niż 50 pracowników;
  • dla przedsiębiorców zatrudniających od 50 do 250 pracowników;
  • dla przedsiębiorców zatrudniających od 250 pracowników.

Rozwiązania ICT wspierające programy rozwoju inicjatyw pracowniczych:

  • dla przedsiębiorców funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 3 lata (start-upów);
  • dla przedsiębiorców funkcjonujących na rynku dłużej niż 3 lata.

Kryteria oraz nagrody

Jury konkursu pod uwagę weźmie takie kryteria jak m.in.: zakres wdrożenia programu, jego kompleksowość, efekty w zakresie aktywizacji pracowników oraz wdrożenia zgłoszonych pomysłów a także korzyści dla całego przedsiębiorstwa. Jeśli chodzi o rozwiązania ICT ocenianie będą szczególnie takie czynniki jak: nowe cechy i funkcjonalności, kompleksowość i kompatybilność rozwiązania, jego potencjał rozwojowy oraz skala wdrożenia rozwiązania.

Na laureatów czeka 5 głównych nagród o wartości 20 tys. zł każda oraz 45 gratyfikacji, każde w kwocie 10 tys. zł. Dodatkowo wyróżnione przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie promocyjne w postaci:

  • informacji o laureatach na stronie PARP;
  • opisania wybranych dobrych praktyk w publikacji PARP;
  • uczestnictwa w co najmniej jednym wydarzeniu organizowanym przez PARP w celu prezentacji dobrych praktyk.
Zobacz także:  Od 13 lipca przedsiębiorcy z Mazowsza będą mogli ubiegać się o Fundusze Europejskie. W puli znajduje się ponad 52 mln zł
Nasze propozycje
Aktualności

Obostrzenia w Polsce. Coraz głośniej mówi się o potencjalnych restrykcjach. Konfederacja Lewiatan wątpi w twardy lockdown, ale przestrzega przedsiębiorców

3 minut(y) czytania
Obostrzenia w Polsce niebawem powrócą? Rząd po tym tygodniu ma ustalić dalsze kroki związane z pandemią Covid-19. Według ministra zdrowia najbliższy tydzień…
Aktualności

GUS: stopa bezrobocia ponownie spadła. Dane za wrzesień 2021 r.

1 minut(y) czytania
Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia na koniec września br. wyniosła 5,6%, co stanowi spadek o 0,2% uwzględniając dane z sierpnia…
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *