Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania

Rada Ministrów planuje objąć dodatkowym wsparciem przedsiębiorców. Pomoc byłaby w formie postojowego i zwolnienia m.in. ze składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne za maj 2021 r. Beneficjentami mogą zostać firmy, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii Covid-19 i związanych z nią obostrzeń.

Rząd prawdopodobnie w III kwartale br. przyjmie nowelizację rozporządzenia w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19. Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia:

„Konieczność nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów wynika z potrzeby zapewnienia dodatkowego wsparcia przedsiębiorcom, którzy działają w branżach szczególnie mocno dotkniętych konsekwencjami gospodarczymi epidemii COVID-19. Pomimo stopniowego znoszenia w ostatnim okresie obostrzeń i restrykcji sanitarnych sytuacja podmiotów funkcjonujących w niektórych sektorach gospodarki wciąż jest trudna”.

Na co mogą liczyć beneficjenci

Według rządzących wsparcie jest konieczne dla dalszej działalności firm, które szczególnie mocno odczuły skutki lockdownu. Regulacje przewidują jednorazową pomoc w postaci świadczenia postojowego bądź zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, na ubezpieczenie zdrowotne, na Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych lub Fundusz Emerytur Pomostowych za okres od dnia 1 maja 2021 r. do dnia 31 maja 2021 r.

Zobacz także:  Pracodawcy w Polsce proponują więcej ofert pracy oraz lepsze warunki zatrudnienia
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *