Aktualności

Rolnicy z kwotą wolną od podatku na poziomie 100 tys. zł od 2022 roku

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że od 2022 r. rolnicy sprzedający swoje towary do kwoty 100 tys. zł nie będą obejmowani podatkiem dochodowym. Deklaracja szefa rządu padła podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim (woj. wielkopolskie) zapowiedział, że od przyszłego roku rolnicy sprzedający swoje towary do 100 tys. zł będą zwolnieni z podatku dochodowego. Deklaracja wynika z założeń Polskiego Ładu, który według szefa rządu zawiera wiele rozwiązań sprzyjających rolnikom.

Prezes Rady Ministrów podkreśla, że Rządowy Fundusz Polski Ład ma wiele korzystnych zapisów, które będą przemawiać za rolnikami. Jednym z takich zapisów dotyczy wysokości kwoty wolnej od podatku. Od 2022 r. będzie ona wynosić 100 tys. zł:

„Pierwsza kwestia to Rolniczy Handel Detaliczny. Zwiększamy w ramach Polskiego Ładu możliwości dla rolników, żeby mogli sprzedawać produkty na terenie całej Polski do 100 tys. zł bez opodatkowania” – powiedział Mateusz Morawiecki, który kontynuuje:

„Walczymy o skrócenie drogi od pola do stołu – po to żeby zysk dla polskiego rolnika był największy. O to walczymy także na polu międzynarodowym” – zakończył premier.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nowe regulacje mają na celu podniesienie efektywności polskiego rolnictwa, które w przyszłości ma dominować w Europie. Dodatkowo premier podkreślił, że rozwiązania zaproponowane przez rząd w Polskim Ładzie przyczynią się do poprawy jakości zarówno rolników jak i wszystkich Polaków.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: