Aktualności

Rolnicy z kwotą wolną od podatku na poziomie 100 tys. zł od 2022 roku

1 minut(y) czytania

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim (woj. wielkopolskie) zapowiedział, że od przyszłego roku rolnicy sprzedający swoje towary do 100 tys. zł będą zwolnieni z podatku dochodowego. Deklaracja wynika z założeń Polskiego Ładu, który według szefa rządu zawiera wiele rozwiązań sprzyjających rolnikom.

Prezes Rady Ministrów podkreśla, że Rządowy Fundusz Polski Ład ma wiele korzystnych zapisów, które będą przemawiać za rolnikami. Jednym z takich zapisów dotyczy wysokości kwoty wolnej od podatku. Od 2022 r. będzie ona wynosić 100 tys. zł:

„Pierwsza kwestia to Rolniczy Handel Detaliczny. Zwiększamy w ramach Polskiego Ładu możliwości dla rolników, żeby mogli sprzedawać produkty na terenie całej Polski do 100 tys. zł bez opodatkowania” – powiedział Mateusz Morawiecki, który kontynuuje:

„Walczymy o skrócenie drogi od pola do stołu – po to żeby zysk dla polskiego rolnika był największy. O to walczymy także na polu międzynarodowym” – zakończył premier.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nowe regulacje mają na celu podniesienie efektywności polskiego rolnictwa, które w przyszłości ma dominować w Europie. Dodatkowo premier podkreślił, że rozwiązania zaproponowane przez rząd w Polskim Ładzie przyczynią się do poprawy jakości zarówno rolników jak i wszystkich Polaków.

Zobacz także:  Od 1 lipca wpisy do KRS tylko w formie online
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *