Aktualności

Rolnicy z kwotą wolną od podatku na poziomie 100 tys. zł od 2022 roku

1 minut(y) czytania

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim (woj. wielkopolskie) zapowiedział, że od przyszłego roku rolnicy sprzedający swoje towary do 100 tys. zł będą zwolnieni z podatku dochodowego. Deklaracja wynika z założeń Polskiego Ładu, który według szefa rządu zawiera wiele rozwiązań sprzyjających rolnikom.

Prezes Rady Ministrów podkreśla, że Rządowy Fundusz Polski Ład ma wiele korzystnych zapisów, które będą przemawiać za rolnikami. Jednym z takich zapisów dotyczy wysokości kwoty wolnej od podatku. Od 2022 r. będzie ona wynosić 100 tys. zł:

„Pierwsza kwestia to Rolniczy Handel Detaliczny. Zwiększamy w ramach Polskiego Ładu możliwości dla rolników, żeby mogli sprzedawać produkty na terenie całej Polski do 100 tys. zł bez opodatkowania” – powiedział Mateusz Morawiecki, który kontynuuje:

„Walczymy o skrócenie drogi od pola do stołu – po to żeby zysk dla polskiego rolnika był największy. O to walczymy także na polu międzynarodowym” – zakończył premier.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nowe regulacje mają na celu podniesienie efektywności polskiego rolnictwa, które w przyszłości ma dominować w Europie. Dodatkowo premier podkreślił, że rozwiązania zaproponowane przez rząd w Polskim Ładzie przyczynią się do poprawy jakości zarówno rolników jak i wszystkich Polaków.

Zobacz też:
Kliknij!
Nowe obostrzenia. 15 grudnia w życie wchodzą kolejne rozporządzenia
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.