Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi nabór do programu „Nowy start”. Projekt jest skierowany do przedsiębiorców należących do sektora mikro, małych i średnich firm, którzy w ciągu ostatnich 24 miesięcy zakończyli działalność gospodarczą, a następnie ją wznowili w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do programu. Celem inicjatywy jest pomoc przedsiębiorcom powracającym na rynek

„Nowy start” to projekt skierowany do przedsiębiorców, którzy ponieśli porażkę biznesową, jednak postanowili wznowić działalność gospodarczą. Program ma do zaoferowania wiele warsztatów i szkoleń oraz zakłada konsultacje z ekspertami o czym mówi PARP:

„Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych”.

Do tej pory na udział w programie zdecydowały się firmy z sektora MŚP z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Nowy start ma uodpornić firmy na skutki pandemii

Wpływ na stworzenie takiego projektu miał wybuch pandemii Covid-19, który zakończył działalność wielu firm do czego nawiązuje Sylwia Staniszewska z departamentu PARP zajmującego się rozwojem kadr w przedsiębiorstwach:

„Za nami ciężki rok dla wielu firm. Nowy Start wspiera tych przedsiębiorców, którzy mimo niepowodzeń, zdecydowali się na powrót na rynek. Szkolenia i doradztwo pomogą im uniknąć błędów, a także pokażą szanse i ścieżki rozwoju biznesu”.

Dodatkową zaletą programu jest dostosowanie modelu biznesowego firm do zmieniających się warunków rynkowych i konkurencji.

Budżet projektu wynosi 15 mln zł i jest w całości finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Zobacz także  KPRM: pracownicy zarobią jeszcze więcej. Premier RP zniósł górną granicę dodatków
mały podatnik