Aktualności

„Nowy start” wesprze przedsiębiorców, którzy powrócili na rynek. Trwają nabory do programu

1 minut(y) czytania

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi nabór do programu „Nowy start”. Projekt jest skierowany do przedsiębiorców należących do sektora mikro, małych i średnich firm, którzy w ciągu ostatnich 24 miesięcy zakończyli działalność gospodarczą, a następnie ją wznowili w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do programu. Celem inicjatywy jest pomoc przedsiębiorcom powracającym na rynek

„Nowy start” to projekt skierowany do przedsiębiorców, którzy ponieśli porażkę biznesową, jednak postanowili wznowić działalność gospodarczą. Program ma do zaoferowania wiele warsztatów i szkoleń oraz zakłada konsultacje z ekspertami o czym mówi PARP:

„Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych”.

Do tej pory na udział w programie zdecydowały się firmy z sektora MŚP z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Nowy start ma uodpornić firmy na skutki pandemii

Wpływ na stworzenie takiego projektu miał wybuch pandemii Covid-19, który zakończył działalność wielu firm do czego nawiązuje Sylwia Staniszewska z departamentu PARP zajmującego się rozwojem kadr w przedsiębiorstwach:

„Za nami ciężki rok dla wielu firm. Nowy Start wspiera tych przedsiębiorców, którzy mimo niepowodzeń, zdecydowali się na powrót na rynek. Szkolenia i doradztwo pomogą im uniknąć błędów, a także pokażą szanse i ścieżki rozwoju biznesu”.

Dodatkową zaletą programu jest dostosowanie modelu biznesowego firm do zmieniających się warunków rynkowych i konkurencji.

Budżet projektu wynosi 15 mln zł i jest w całości finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Zobacz także:  Umowy śmieciowe. Różnice w oskładkowaniu zostaną zniesione, umowy o dzieło zachowane w obecnym kształcie
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *