Aktualności

Kolejny lockdown w Polsce? Prezes PIG domaga się jasnej deklaracji od Rządu RP

Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, Hanna Mojsiuk apeluje do Rządu RP aby zrezygnowali z kolejnego lockdownu, o którym coraz głośniej się mówi. Szefowa PIG nie lekceważy pandemii, aczkolwiek jak twierdzi, kolejne obostrzenia nie są wyjściem z tej sytuacji.

Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, Hanna Mojsiuk domaga się jasnej deklaracji od Rządu RP dotyczącej braku wprowadzenia kolejnego lockdownu w okresie jesienno-zimowym. Szefowa PIG swój postulat argumentuje tym, że wielu przedsiębiorców nie przetrwa kolejnych obostrzeń.

„Oczekujemy od Rządu RP jasnego i czytelnego sygnału: lockdownu więcej nie będzie. Wiemy, że epidemia może być dynamiczna, ale lockdown to jest gospodarcze zło. Nie widzimy możliwości przetrwania kolejnych obostrzeń” – tak w kierunku rządu RP zwróciła się prezes PIG, Hanna Mojsiuk. Przedsiębiorcy należący do organizacji z niepokojem patrzą w przyszłość, gdyż coraz głośniej mówi się o odmianie Delta, która może przyczynić się do kolejnego lockdownu po wakacjach. Zdaniem Mojsiuk kolejne obostrzenia doprowadzą do ponownych problemów natury finansowej i ekonomicznej oraz poważnie podważyłyby zaufanie do instytucji publicznych i rządowych, które zachęcają przedsiębiorców do poświęceń i do promocji szczepień.

Mojsiuk: „lockdown to złe rozwiązanie”

Apel wystosowany przez Hannę Mojsiuk jest spowodowany wypowiedziami polityków, którzy nie wykluczają, że kolejny lockdown jest prawdopodobny. Przyczyną są kolejne warianty koronawirusa, które spowodowały ponowne obostrzenia w poszczególnych państwach. Inne z kolei nie chcą powrotu zakazów. Tak jest chociażby w przypadku Grecji. Mimo twardego stanowiska, szefowa PIG nie bagatelizuje pandemii, aczkolwiek zaznacza, że kolejne obostrzenia nie są rozwiązaniem:

„Zdajemy sobie sprawę, że koronawirus może ewoluować i stawać się bardziej niebezpieczny. Nie zmienia to faktu, że uważamy, że lockdown to złe rozwiązanie. Przedsiębiorcy stracą wiarę w to, że ich zaangażowanie np. w promocję szczepień miało sens” – dodaje Prezes Mojsiuk.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: