Aktualności

Od 1 lipca przedsiębiorcy mogą zarejestrować się w systemie TAX FREE

1 minut(y) czytania

Od 1 lipca 2021 r. przedsiębiorcy mogą złożyć rejestrację w systemie informatycznym TAX FREE na platformie PUESC. Do tej pory system działał w formie papierowej. To z kolei oznacza, że od 2022 r. zwrot podatku VAT podróżnym będzie możliwy tylko wtedy, jeśli sprzedawca wystawi dokument TAX FREE w elektronicznej postaci.

Od dzisiaj można dokonać rejestracji w programie TAX FREE o czym w stosownym komunikacie poinformowało Ministerstwo Finansów:

„1 lipca 2021 r. rusza rejestracja przedsiębiorców do systemu informatycznego TAX FREE na platformie PUESC. System zwrotu podatku VAT podróżnym TAX FREE obecnie działa w formie papierowej, od przyszłego roku będzie działał w formie elektronicznej”.

Ponadto MF przypomina, że od 1 stycznia 2022 r. wszyscy sprzedawcy w systemie TAX FREE będą musieli wystawiać dokumenty TAX FREE w formie elektronicznej. Przedsiębiorcom zatem pozostało zaledwie pół roku na dostosowanie się do nowych przepisów i systemu informatycznego.

System TAX FREE – korzyści dla przedsiębiorców i podróżnych

Resort finansów przekonuje, że nowe regulacje mają stanowić ułatwienie nie tylko dla przedsiębiorców, ale i również dla podróżnych. Wśród korzyści wynikających z korzystania z systemu wymienia się takie pozytywne aspekty jak: szybki i łatwy dostęp do danych nt. transakcji realizowanych w systemie TAX FREE czy łatwiejszy system rozliczeń – zarówno z podróżnymi, jak i administracją skarbową. Dodatkowo jednym z głównych efektów będzie również przyspieszenie procedur na granicach oraz zwrotu podatku VAT.

Polska będzie kolejnym krajem w UE, który wprowadza własny elektroniczny system TAX FREE. Podobny system działa już między innymi we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Austrii i Estonii.

Zobacz też:
Kliknij!
Polska w UE. Przedsiębiorcy całkowicie popierają pozostanie we wspólnocie
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.