Aktualności

BGK przywraca Fundusz Pożyczkowy Wsparcia Płynności MŚP. Pożyczki będą dostępne już w lipcu

1 minut(y) czytania

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przywrócił odnowiony Fundusz Pożyczkowy Wsparcia Płynności MŚP. Budżet wynosi 1,2 mld zł, a pierwsze pożyczki będą dostępne już w lipcu. W czasie pandemii łączna pula przeznaczona na ten fundusz wyniosła już 2 mld zł.

O wsparcie mogą ubiegać się podmioty działające w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, środki mogą być przeznczone na wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy, które pomogą w zapewnieniu płynności finansowej i powrót na ścieżkę rozwoju. O idei projektu mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej:

„Wiele firm wyszło z kryzysu z dużymi stratami. Działalność wielu z nich została wstrzymana na wiele miesięcy. Aby wesprzeć je w powrocie na ścieżkę wzrostu i pomóc odpowiedzieć na rosnący popyt, oferujemy dostęp do prostego i taniego finansowania z przeznaczeniem na cele obrotowe”.

Oświadczenie wydał również Przemysław Cieszyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego:

„Ze względu na duże zainteresowanie antykryzysowymi pożyczkami płynnościowymi, przeprowadziliśmy trzy zwiększenia puli środków na ten produkt do łącznie ponad 2 mld zł. Mimo to zapotrzebowanie firm na te pieniądze przekraczało podaż. Kolejne 1,2 mld złotych z pewnością ułatwi przedsiębiorcom gospodarczy restart aktywności”.

Do tej pory z dofinansowania skorzystało ponad 4,5 tysiąca przedsiębiorców. Szacuje się, że z kolejne tysiąc przedsiębiorstw będzie beneficjentami Funduszu Pożyczkowego.

Okres spłaty pożyczki może potrwać nawet do sześciu lat.

Zobacz też:
Kliknij!
Minister Zdrowia przedstawił obostrzenia, które będą obowiązywać od 6 do 25 czerwca
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.