Aktualności

Grant relokacyjny – 10 tys. zł dofinansowania na pracownika dla przedsiębiorców z sektora MŚP

1 minut(y) czytania

Przedsiębiorcy z segmentu MŚP z województwa pomorskiego mogą ubiegać się o grant relokacyjny. Pracodawca może otrzymać 10 tys. zł na pracownika jeśli ten zdecyduje się na przeprowadzkę do tego regionu. Inicjatywa ma na celu pozyskać specjalistów spoza tego rejonu. Świadczenie jest przewidziane dla wybranych branż, a kwota w całości trafia na konto osoby zatrudnionej, która może wydać pieniądze zgodnie ze swoimi potrzebami. Wnioski należy składać w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza. Nabór będzie trwał do wyczerpania środków.

Pomorskie firmy działające w sektorze MŚP mogą składać wnioski o grant relokacyjny. Kwota dotacji na jednego pracownika wynosi 10 tys. zł. Spółki mogą otrzymać wsparcie na zatrudnienie maksymalnie 80 osób spoza województwa, które zdecydują się na przeprowadzkę na Pomorze. Warto podkreślić, że dofinansowanie co prawda otrzymuje przedsiębiorstwo, aczkolwiek pracodawca jest zobowiązany do wypłaty całości środków na konto nowozatrudnionej osoby.

Grant relokacyjny – jakie warunki należy spełnić

Aby otrzymać dofinansowanie trzeba spełnić pewne warunki. Przede wszystkim projekt obejmuje przedsiębiorstwa, które działają w branżach: technologii offshore, portowo-logistycznej, IT (technologii interaktywnych w środowisku nasyconym informacyjnie) lub w technologii medycznej w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia. Ponadto środki na relokacje pracownika dotyczą jedynie specjalistycznych stanowisk, które są związane bezpośrednio z wyżej wymienionymi specjalizacjami. Dodatkowo osoba musi być zatrudniona z tytułu umowy o pracę, a wynagrodzenie musi wynosić co najmniej 6 tys. zł brutto.

Nabór wniosków prowadzi Agencja Rozwoju Pomorza. Na program przeznaczono 1,5 mln zł. Obowiązuje zasada taka sama jak w przypadku dotacji unijnych na kapitał obrotowy – czyli „kto pierwszy, ten lepszy”. Nabór wniosków zakończy się po wyczerpaniu środków. Maksymalnie przedsiębiorcy mają czas na obsadzenie nowych stanowisk pracy do 31 grudnia 2022 r.

Zobacz także:  Polski Ład zmusi pracowników do przejścia na umowę B2B?
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *