Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą składać wnioski o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy 9.0. Firmy dzięki najnowszej tarczy antykryzysowej nie będą musiały opłacać składek za grudzień 2020 r. oraz za okres styczeń-kwiecień 2021 r.

Podmioty gospodarcze w ramach Tarczy 9.0 mają możliwość otrzymania nawet pięciokrotnego świadczenia postojowego. Przedsiębiorcy muszą się jednak spieszyć, gdyż wnioski można zgłaszać tylko do końca czerwca i to wyłącznie w formie elektronicznej o czym wspomina prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska:

„Wciąż można składać wnioski o zwolnienie ze składek. Przypominam, że składamy je tylko elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Termin nieprzekraczalny na przesłanie dokumentu to 30 czerwca, dlatego warto się pospieszyć, bo czasu zostało niewiele” – mówi prof. Uścińska, która dodaje:

„Jeśli firma ma obowiązek samodzielnego sporządzania dokumentacji rozliczeniowej, to w tym terminie musi dostarczyć również dokumenty rozliczeniowe za marzec i kwiecień”.

Kto może ubiegać się o wsparcie

O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki występowania w Polsce COVID-19. Mowa tu o przeszło 60 branżach, wliczając również te segmenty, które już wcześniej były beneficjentami poprzedniej tarczy. Dodatkowo na pomoc może liczyć kilkanaście kolejnych rodzajów działalności, z uwzględnieniem: salonów kosmetycznych i fryzjerskich, sklepów meblowych i budowlanych oraz podmiotów prowadzących handel detaliczny w galeriach handlowych. Warto podkreślić, że firmy chcące skorzystać z najnowszej Tarczy muszą widnieć w rejestrze ZUS jako płatnicy składek przed listopadem 2020 roku i na 31 marca 2021 r. prowadzili przeważającą działalność oznaczoną jednym z kodów PKD wskazanych w rozporządzeniu.

Tarcza antykryzysowa 9.0 umożliwia zapisanie składek ZUS na koncie ubezpieczeniowym przedsiębiorcy, pomimo zwolnienia z opłat.

Zobacz też:
Kliknij!
Zakaz handlu w niedzielę. Czy obowiązujący przepis ma jakikolwiek sens?
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.