Aktualności

Od niedzieli kolejne luzowanie obostrzeń. 26 czerwca zaś zwiększone zostaną limity osób

1 minut(y) czytania

Serwis gov.pl poinformował w czwartek o kolejnym etapie luzowania obostrzeń. Od 13 czerwca otwarte będą strefy gastronomiczne m.in. w kinach, teatrach i na koncertach. Dodatkowo w miejscach kultu religijnego będzie mogło przebywać więcej wiernych, natomiast od 26 czerwca zostaną zwiększone limity m.in. w kinach, siłowniach czy kasynach.

Od najbliższej niedzieli 13 czerwca możliwe będzie spożywanie posiłków i napojów w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Dodatkowo świątynie będą mogły zostać wypełnione w 50% obłożenia. Limit ten nie będzie obowiązywał osób, które zostały zaszczepione przeciw Covid-19. Kolejne zmiany zaplanowano na 26 czerwca. Od tego dnia będzie możliwe większe obłożenie w siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, targach, konferencjach, wystawach i salach zabaw. Limit w tych instytucjach będzie wynosić 1os./mkw.

Od 26 czerwca przedsiębiorstwa zajmujące się transportem publicznym będą mogły zapełnić 100% miejsc, natomiast górna granica dla parków rozrywki, kin, teatrów, restauracji i hoteli będzie wynosić 75% obłożenia. Do limitu nie będą wliczane dzieci i młodzież do 12 roku życia. W dyskotekach zaś maksymalnie będzie mogło uczestniczyć 150 osób.

Warto podkreślić, że zmieni się też status osoby zaszczepionej. Pełne szczepienie zgodnie z unijnymi dyrektywami będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia. Gov.pl przypomina także o Certyfikacie Covid, który ułatwia podróż po terenie Unii Europejskiej.

Zobacz także:  W Polsce coraz mniejszy strach przed pandemią, jednak niepokój związany z utratą pracy nadal ogromny
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *