Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił obostrzenia, które będą obowiązywać od 6 do 25 czerwca w naszym kraju. Powróci m.in. możliwość organizowania targów, wystaw i konferencji. W przyszłym tygodniu zaś rząd ma przedstawić normy, które będą ważne do końca wakacji.

W trakcie konferencji Adam Niedzielski podsumował panującą obecnie sytuację epidemiologiczną, a następnie zaprezentował dalszy ciąg luzowania obostrzeń, którego proces rozpoczął się w połowie maja. Jednym z ważniejszych punktów jest przywrócenie możliwości organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem 1 osoba na 15m2 czy zwiększenie limitu osób z 50 do 150 mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych. Jak podkreślił Minister Zdrowia do górnej granicy nie będą wliczane zaszczepione osoby.

Co obejmują nowe obostrzenia

Powyższe regulacje nie są jedyne, które będą obowiązywać od 6 czerwca. Szef resortu zdrowia poinformował o otwarciu sal zabaw z podobnym limitem osób jak w przypadku targów, konferencji itd., natomiast miejsca w transporcie zbiorowym mogą być wypełnione w 75%. Adam Niedzielski zaznaczył też, że nadal zabroniona jest organizacja zgromadzeń spontanicznych. Dodatkowo od poniedziałku 7 czerwca rodzice będą mogli zapisywać na szczepienie dzieci i młodzież w wieku od 12 do 15 lat. Oczywiście we wszystkich punktach panować będzie ścisły reżim sanitarny.

W najbliższy poniedziałek rządzący przedstawią restrykcje, które będą ważne na okres wakacji.

Zobacz także  Strajk górników w PGG: wysyłka z kopalń zablokowana na 48 godzin