Aktualności

Polregio uruchamia połączenia z Krakowa i Katowic do Energylandii

1 minut(y) czytania

Przedsiębiorstwo transportowe Polregio wznawia od soboty połączenia kolejowe z Krakowa i Katowic do Zatora (woj. Małopolskie), gdzie mieści się Park Rozrywki Energylandia. Spółka w ten sposób chce zapewnić pasażerom i klientom parku dogodny dojazd do tej atrakcji.

Przedstawiciel małopolskiego zakładu Polregio, Adam Parzniewski poinformował w czwartek, że połączenia ze stolic Małopolski i Śląska do Zatora będą funkcjonować w ramach połączeń superREGIO, które są uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju.

„Pociągi superREGIO uruchomiono, by łączyły ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. Najnowszą kategorię pociągów uruchomiono w Małopolsce na linii Kraków – Zator i Katowice – Zator” – dodał Parzniewski.

Do Energylandii dojedziemy w godzinę, bilety normalne po 12 złotych

Do parku rozrywki z Katowic pociągi będą jeździć przez Mysłowice i Oświęcim. Podróż będzie trwać ok. 1,5 godziny, a za bilet normalny zapłacimy 12 zł według oferty „Połączenie w dobrej cenie”. Pociągi w terminie od 24 maja do 20 czerwca będą kursować w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo 3 czerwca i od 25 czerwca do 28 sierpnia codziennie.

Trasę z Krakowa Głównego do Zator pokonamy jeszcze szybciej, gdyż w zaledwie godzinę. Cena z uwzględnieniem tej samej taryfy wynosi 11,5 zł. Pociąg będzie kursował od 29 maja do 26 czerwca w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo 3 czerwca i od 27 czerwca do 28 sierpnia codziennie.

Bilety obowiązujące w pociągach superRegio można nabyć za pośrednictwem wszystkich kanałów sprzedaży, wliczając w to oczywiście aplikację mobilną i stronę internetową Polregio. W połączeniach superRegio obwiązują wszystkie ulgi ustawowe oraz wszelkie propozycje firmy transportowej jak: „Ty i raz, dwa, trzy”, „REGIO Senior”, „Razem w Polskę Standard”, „Razem w Polskę Komfort” oraz Taryfa RAZEM dla posiadaczy REGIOkart.

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Park liczy 35 hektarów i oferuje ponad 90 różnego rodzaju atrakcji i urządzeń w pięciu strefach tematycznych, w tym 15 rollercoasterów o różnym stopniu trudności. W 2019 roku Energylandię odwiedziło 1,6 mln osób. W tym roku planowane jest otwarcie kolejnej strefy o tematyce wodnej, obejmującej sześć hektarów.

Kliknij!
Przed ZUS-em ukryjemy coraz mniej. W życie wchodzą unikalne kody
Zobacz też:
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.