Aktualności

Polregio uruchamia połączenia z Krakowa i Katowic do Energylandii

1 minut(y) czytania

Przedsiębiorstwo transportowe Polregio wznawia od soboty połączenia kolejowe z Krakowa i Katowic do Zatora (woj. Małopolskie), gdzie mieści się Park Rozrywki Energylandia. Spółka w ten sposób chce zapewnić pasażerom i klientom parku dogodny dojazd do tej atrakcji.

Przedstawiciel małopolskiego zakładu Polregio, Adam Parzniewski poinformował w czwartek, że połączenia ze stolic Małopolski i Śląska do Zatora będą funkcjonować w ramach połączeń superREGIO, które są uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju.

„Pociągi superREGIO uruchomiono, by łączyły ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. Najnowszą kategorię pociągów uruchomiono w Małopolsce na linii Kraków – Zator i Katowice – Zator” – dodał Parzniewski.

Do Energylandii dojedziemy w godzinę, bilety normalne po 12 złotych

Do parku rozrywki z Katowic pociągi będą jeździć przez Mysłowice i Oświęcim. Podróż będzie trwać ok. 1,5 godziny, a za bilet normalny zapłacimy 12 zł według oferty „Połączenie w dobrej cenie”. Pociągi w terminie od 24 maja do 20 czerwca będą kursować w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo 3 czerwca i od 25 czerwca do 28 sierpnia codziennie.

Trasę z Krakowa Głównego do Zator pokonamy jeszcze szybciej, gdyż w zaledwie godzinę. Cena z uwzględnieniem tej samej taryfy wynosi 11,5 zł. Pociąg będzie kursował od 29 maja do 26 czerwca w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo 3 czerwca i od 27 czerwca do 28 sierpnia codziennie.

Bilety obowiązujące w pociągach superRegio można nabyć za pośrednictwem wszystkich kanałów sprzedaży, wliczając w to oczywiście aplikację mobilną i stronę internetową Polregio. W połączeniach superRegio obwiązują wszystkie ulgi ustawowe oraz wszelkie propozycje firmy transportowej jak: „Ty i raz, dwa, trzy”, „REGIO Senior”, „Razem w Polskę Standard”, „Razem w Polskę Komfort” oraz Taryfa RAZEM dla posiadaczy REGIOkart.

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Park liczy 35 hektarów i oferuje ponad 90 różnego rodzaju atrakcji i urządzeń w pięciu strefach tematycznych, w tym 15 rollercoasterów o różnym stopniu trudności. W 2019 roku Energylandię odwiedziło 1,6 mln osób. W tym roku planowane jest otwarcie kolejnej strefy o tematyce wodnej, obejmującej sześć hektarów.

Zobacz także:  Ulga na start – dla kogo jest przeznaczona i co obejmuje
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *