Aktualności

Kurs euro najniższy od trzech miesięcy, dolara od początku roku. Ekspert: „euforia na rynkach globalnych nie będzie trwać wiecznie”

1 minut(y) czytania

W przeciągu dwóch ostatnich miesięcy kurs wymiany euro spadł o 20 groszy, a dolar staniał o 40 groszy. Najlepszy wynik od kilku miesięcy notuje za to złoty. Zbliżające się wakacje stanowią dobry powód na zakup obcej waluty tym bardziej, że eksperci przewidują, iż ten pozytywny trend ulegnie zmianie w lipcu bądź sierpniu.

W okresie zbliżających się wakacji oraz mniej restrykcyjnych zasad panujących w turystycznych krajach warto przemyśleć sprawy wymiany pieniędzy na obcą walutę. Zwłaszcza, że kursy wymiany euro i dolara wyglądają bardzo atrakcyjnie. Zgodnie z dzisiejszymi notowaniami kurs euro spadł poniżej poziomu 4,48 zł, co stanowi najniższy wynik od 19 lutego br. Lepszej sytuacji może nie być szczególnie jeśli uwzględnimy cenę z końcówki marca, kiedy to waluta sięgała prawie 20 groszy więcej, a to już całkiem sporo.

Nie tylko euro. Kurs dolara najniższy od początku roku

Korzystnie nie tylko prezentuje się euro. Jeśli spojrzymy na kurs dolara amerykańskiego to zauważymy, że podczas dzisiejszego, popołudniowego notowania kurs wynosił 3,65. Tak niskiej wyceny w przypadku dolara nie było od początku tego roku. Analitycy walutowi twierdzą, że nie spodziewają się większych zmian notowań w najbliższych miesiącach i kierunek zmian też nie jest oczywisty. Eksperci radzą natomiast, aby wykorzystać panującą tendencję:

„Złoty korzysta na globalnym trendzie i uważam, że obecne kursy walut obcych są już atrakcyjne. Zarówno w przypadku euro, jak i dolara” – tak rezultaty skomentował główny ekonomista Domu Maklerskiego XTB, Przemysław Kwiecień, który później dodaje:

„Nie wiemy, co zrobi Rada Polityki Pieniężnej. Gdyby zdecydowała się podnieść stopy procentowe w czerwcu lub zasygnalizowała zbliżające się podwyżki, złoty może jeszcze zauważalnie zyskać. Z drugiej strony euforia na rynkach globalnych nie będzie trwać wiecznie, dlatego jeśli ktoś potrzebuje zaopatrzyć się w waluty, obecne kursy można uznać za względnie atrakcyjne”.

Zobacz także:  Przedsiębiorcy mogą liczyć nawet do 30 tys. zł wsparcia na wyposażenie biura.
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *