Aktualności

Po 14 miesiącach Austrian Airlines wznawia połączenia lotnicze do Krakowa

1 minut(y) czytania

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią, austriacka linia lotnicza – Austrian Airlines ponownie oferuje bezpośrednie połączenia na linii Kraków – Wiedeń oraz Wiedeń – Kraków, poinformował dzisiaj Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Początkowo na tej trasie planowane są cztery połączenia tygodniowo. Do końca miesiąca ich ilość ma jednak znacznie się zwiększyć.

14 miesięcy. Tyle czasu trwała absencja linii lotniczej Austrian Airlines, na krakowskim lotnisku. O powrocie austriackiego przewoźnika zakomunikował w poniedziałek Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport:

„Z radością przywitaliśmy dzisiaj samolot linii Austrian Airlines, który przyleciał do Krakowa z Wiednia. Wiedeń – Kraków – Wiedeń to jedno z ulubionych połączeń naszych pasażerów. Przed pandemią w 2019 przez stolicę Austrii podróżowali oni do ponad 200 różnych portów lotniczych na całym świecie”.

O tym jak ważny jest to przewoźnik niech świadczy fakt, że Wiedeń należy do najpopularniejszych kierunków obieranych przez pasażerów krakowskiego lotniska. Ponadto według informacji prezesa portu lotniczego, sama stolica Austrii jest także piątym popularnym portem przesiadkowym, z którego można się wybrać dalej w świat.

Władze Małopolski i przedsiębiorcy liczą na powrót turystów do regionu

Powrót Austrian Airlines jest ważny nie tylko w kontekście możliwych bezpośrednich połączeń do Wiednia. Dzisiejsze wydarzenie jest kluczowe również z perspektywy władz województwa oraz krakowskich przedsiębiorców, którzy liczą na powrót turystów, co przyczyni się nie tylko do dalszego rozwoju lotniska, ale także gospodarki. Tym bardziej, że z każdym tygodniem w Polsce obostrzenia są luzowane coraz bardziej.

Do końca czerwca austriacki przewoźnik będzie oferował cztery połączenia na linii Kraków-Wiedeń-Kraków. W lipcu częstotliwość ma wzrosnąć do siedmiu takich lotów, a finalnie do 14 co ma nastąpić w sierpniu.

Zobacz także:  Protest rolników Agrounii. Całodobowy bunt ma zmusić rządzących do rozmów z hodowcami
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *